Raksta attēls

2020. gada Latvijas sporta izcilības tiks godinātas svinīgā ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva ” televīzijas kanālā TV3 9.aprīlī

2021.gada 31.marts \\

Piektdien, 9.aprīlī, plkst. 21:10 TV3 būs skatāma “Trīs Zvaigžņu balva 2020” svinīgā ceremonija, kurā godināsim Latvijas sporta izcilības.

Žūrijas komisijas vadītājs Sandis Riekstiņš uzsver, ka “Trīs Zvaigžņu balva” ir jauns koncepts un augstākais Latvijas valsts apbalvojums sportā, kurā uzvarētājus balsojumā nenoteica tikai žūrija, bet tai pievienojās sporta līdzjutēji, sporta žurnālisti un paši sportisti, tā padarot uzvarētāju izvēli demokrātiskāku: “Ikvienam, kurš vēlējās nobalsot par savu gada sportistu, bija iespēja izdarīt savu izvēli, tāpēc šis ir visas sabiedrības novērtējums Latvijas sporta sasniegumiem 2020.gadā,” norāda Riekstiņš.

Žūrijas komisija šajā balvas koncepcijā izstrādāja noteikumus, kādā veidā tiek noteikti uzvarētāji, apstiprināja un apliecināja rezultātu noteikšanas gaitu, kā arī izvirzīja nominantus katrā no kategorijām. Uzvarētājus noteica sabiedrības balsojums (50%), sporta žurnālistu (25%) un sportistu (25%) balsojums katrā nominācijā.

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un žūrijas dalībnieks Kārlis Lejnieks informē: “Jaunajā balvas konceptā ieviestas trīs jaunas nominācijas. Viena no tām – “Gada izrāviens sportā” ir gan novērtējums jauno sportistu sasniegumiem, gan tajā var tik nominēts ikviens, kurš devis būtisku ieguldījumu sporta nozares attīstībā tieši pagājušā gada laikā. Arī pārējās divas jaunās nominācijas “Gada sporta pašvaldība” un “Gada sporta federācija” ir svarīgas, lai novērtētu šos sporta asinsritei vajadzīgos posmus, jo bez pašvaldību iesaistes un federāciju iniciatīvas nav iespējams realizēt lielus sporta notikumus un attīstīt sporta infrastruktūru”.

Ceremonijas producente Ilze Jansone uzsver, ka “Trīs Zvaigžņu balva” pasniegšana norisināsies saskaņā ar valstī pieņemtajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem un Kultūras ministrijas vadlīnijām. Filmēšana “Hanzas Peronā” tiek organizēta tā, lai klātienē vienlaicīgi atrastos minimāls cilvēku skaits, uz filmēšanu aicināti tikai laureāti un skatītāju vietas zālē šobrīd būs tukšas tāpat kā stadionos un sporta zālēs. “Ceremonijas saturisko ietvaru un formu lielā mērā vadījusi un noteikusi COVID-19 ierobežojumu situācija, esam to veidojuši, respektējot valstī esošos nosacījumus un iespējas. Sešas balvas pie laureātiem jau ir nonākušas pa dažādiem ceļiem – daļu nogādājis ceremonijas vadītājs Renārs Zeltiņš, daļu esam nosūtījuši pa pastu. Emocijas un sajūtas, balvas saņemot, mēs redzēsim ceremonijas ierakstā,” norāda Jansone.

Neskatoties uz pašreizējo sitāciju, mediju grupas “TV3 Group” Latvijā programmu direktore Gita Pētersone – Rudzīte ir pārliecināta, ka šī gada 9. aprīlis būs patiesi svētki ne tikai Latvijas sporta sabiedrībai, aktīvākajiem sporta līdzjutējiem, bet arī visiem tiem, kas pievienosies TV ekrānos, lai godinātu Latvijas izcilāko sporta personību sasniegumus: “Mums ir patiess gods būt Latvijas Olimpiskās komitejas jaunā formāta “Trīs Zvaigžņu balva 2020” translācijas partnerim un esam pārliecināti, ka šī kļūs par spēcīgu un ilggadēju tradīciju. Liels paldies visiem, kas nenogurstoši strādā pie tā, lai 9. aprīļa vakars kanālā TV3 būtu īpašs!”.

Piektdienas vakarā tiks pasniegti apbalvojumi 12 kategorijās – Gada izrāviens sportā, Gada notikums sportā, Gada sporta federācija, Gada sporta komanda, Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos, Gada sporta pašvaldība, Gada sportiste, Gada sportists, Gada treneris, Mūža ieguldījums sportā, Paralimpiskais sportists/-e un Sporta pedagogs/-ģe.

“Trīs Zvaigžņu balva 2020” pasākuma partneri ir SIA “Latvijas Mobilais telefons”, AS “Latvijas valsts meži”, mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, degvielas tirdzniecības pakalpojumu sniedzējs “Circle K Latvia” un “Sixt” auto noma, savukārt pasākuma informatīvie partneri ir AS “Radio SWH”, SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi” un televīzijas kanāls TV3.

https://www.youtube.com/watch?v=vcSjmXzpfgk

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.