Raksta attēls

2021. gada labākā Latvijas nedzirdīgā sportiste – Zane Embrekte

2022.gada 19.janvāris \\

“Latvijas gada balva nedzirdīgo sportā 2021” pasniegšanas ceremonijā viesnīcā “NB” š.g. 7. janvārī par gada labāko sportisti tika nosaukta Zane Embrekte.

Apbalvošanas ceremonijā tika sveikti arī trīs Latvijas labākie nedzirdīgie sportisti:

1. Zane Embrekte – peldēšana;

2. Margarita Parhomenko – šahs;

3. Artis Vazdiķis – peldēšana.

Zane Embrekte Latvijas gada labākā sportista balvu saņēma jau trešo reizi. Iepriekš balvu kā Labākā sportiste viņa saņēma 2018. un 2019.gadā, kā otrā labākā sportiste – 2015. un 2017. gadā, un kā trešā labākā sportiste – 2013. un 2016. gadā.

2021. gadā Z. Embrekte bija īpaša ar to, ka, pārstāvot Latviju, uzrādīja augstus sasniegumus 1. Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā īsajā baseinā Glivicē, Polijā, kur izcīnīja divas pirmās vietas – zelta medaļu 50m un 100m brīvajā stilā, otro vietu 200m brīvajā stilā un 50m tauriņstilā, trešo vietu 100m kompleksajā peldējumā. Arī dzirdīgo sacensībās viņa izcīnījusī vairākas medaļas. Zane ir viena no spēcīgākajām peldētājām Latvijā.

Otra labākā sportista balvu saņēma Margarita Parhomenko par izcīnīto otro vietu 3. ICCD Eiropas Nedzirdīgo šaha čempionātā š.g. oktobra mēnesī un arī A grupā – 8. vietu 7. ICCD Pasaules Nedzirdīgo individuālajā šaha čempionātā tiešsaistē vietnē www.lichess.org, kuru organizēja Starptautiskā Nedzirdīgo šaha komiteja (ICCD). Margarita piedalījās dzirdīgo sacensībās, kurās uzrādīja labus rezultātus.

Artim Vazdiķim – trešā labākā Latvijas sportista tituls. Šogad notikušajā 1. Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā īsajā baseinā Artis izcīnīja 6. vietu gan 50m brīvajā stilā, gan 100m brīvajā stilā.

Uz Latvijas labākā sportista balvu pretendēja vieglatlēti – Sergejs Soklakovs un Māris Grēniņš.

Ņemot vērā situāciju, ka 2021. gadā vairāki LNSF sporta pasākumi tika atcelti, pārcelti uz citu laiku, tika nolemts neizvirzīt nominācijas: 2021. gada aktīvākais sporta klubs, Labākais jaunais sportists un Aktīvākais sportists.

Uz balvas pasniegšanu Zanei Embrektei un Artim Vazdiķim tika ielūgti abu sportistu treneri.

LNSF vārdā pateicamies treneriem Gaļinai Brokai un Andrejam Ostrovskim par nozīmīgu ieguldījumu nedzirdīgo sportistu peldēšanas prasmju attīstībā, profesionālajā darbā, izglītošanā un nenovērtējamo atbalstu sporta sasniegumu gūšanā. Paldies par aktīvu sadarbību ar LNSF.

Prezidentes komentārs: 2020. un 2021. gadā vairāki LNSF sporta pasākumi tika atcelti, pārcelti uz citu laiku, tas attiecas arī uz sacensībām Eiropas un Pasaules mērogā. Šogad mūsu sportistu galvenās nozīmīgākās sacensības – Vasaras Nedzirdīgo olimpiskās spēles, kas tika plānotas 2021. gada 5.–19. decembrī Brazīlijas pilsētā Kašjasadu Sulā, Covid pandēmijas izplatības dēļ tika pārceltas uz 2022. gada 1.–15. maiju. Pandēmijas ēnā dažiem izlases sportistiem bija sarežģīti apmeklēt treniņus, bet pateicoties sadarbībai ar treneriem un vairākām sporta federācijām, viņi varēja turpināt trenēties un piedalīties sacensībās starp dzirdīgajiem, ar mērķi labi sagatavoties startam starptautiskajās sacensībās. 2021. gads LNSF dzīvē bija grūts posms, bet mūsu sportisti ir pierādījuši savu spēju startēt ne tikai pasaules mēroga nedzirdīgo sacensībās, bet arī uzrādījuši augstus sasniegumus dzirdīgo sacensībās. Mēs esam lepni un gandarīti, ka mūsu Latvijas nedzirdīgie sportisti ir stipri un spēcīgi. Mēs lepojamies ar Jums un ticam, ka Jūs varat!

Par spīti Valsts budžeta finansējuma samazinājumam un pateicoties sportistu dzīvesvietu pašvaldību atbalstam, LNSF izdevās noorganizēt nedzirdīgo sportistu iespēju pārstāvēt savu valsti Pasaules Nedzirdīgo čempionātā vieglatlētikā Ļubļinā, Polijā, un Pasaules Nedzirdīgo čempionātā peldēšanā īsajā baseinā Glivicē, Polijā, no kuriem Zane Embrekte atveda izcilas medaļas. Tāpat Margarita Parhomenko atveda medaļu no Eiropas Nedzirdīgo šaha čempionāta Amsterdamā, Nīderlandē. Diemžēl COVID saslimstības neparedzamās izplatības dēļ tika atcelts Ziemeļu–Baltijas Nedzirdīgo boulinga čempionāts Somijā. Ņemot vērā, ka boulings nedzirdīgo vidū ir ļoti populārs sporta veids, vasarā mēs devām iespēju nedzirdīgajiem boulinga spēlētājiem startēt Latvijas meistarsacīkstēs boulingā, pirms tam nodrošinot viņiem treniņus.

Novēlējums visiem:

Lai jaunais gads Jums ir labāks par 2021. gadu, pilns enerģijas un spēka, labiem panākumiem un izaicinājumiem bagāts! Esiet optimisti un viss izdosies!

Ticiet saviem spēkiem un reāliem sapņiem!

Pasākums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.