Raksta attēls

9.Eiropas čempionāts šoudaunā

2018.gada 31.augusts \\ Šoudauns

No 21.-27. augustam Polijā, Varšavā norisinājās šā gada svarīgākais šoudaunistu forums- Eiropas čempionāts. Turnīrā startēja arī 3 Latvijas spēlētāji- Ziedonis Mazūrs, Liene Ciemiņa(Fībiga) un Raimonds Briežkalns. Tāpat pirmoreiz arī tiesnešu brigādē bija Latvijas pārstāvis- Artūrs Būda. Uzreiz jau jāmin šis kļuva par veiksmīgāko Eiropas čempionātu šoudaunā līdz šim Latvijai.

Varšavā mūsu šoudanistiem bija jāaiziet redzes klasifikācija, ko arī veiksmīgi izdevās izdarīt, līdz ar to pilnīgi officiāli visi 3 mūsu spēlētāji varēja piedalīties turnīrā. Tāpat 2 dienas norisinājās treniņi , kur bija iespēja vēl pielabot spēli pie šoudauna galda. To steidzās izmantot visas komandas ne tikai latvieši. Otrajā treniņu dienu, pievienojās arī abi Igaunijas spēlētāji. Tādējādi abas valstis gatavojās komandu sacensībām.

Vēlāk vakarā sekoja Eiropas čempionāta atklāšanas ceremonija. Visbeidzot šķiet lielākais pēdējā laika diskusiju un viedokļu izvirdums bija sastopams spēļu inventāra mērīšanā. Lāpstiņu mērīšana noritēja kā parast mierīgi, taču lielākās diskusijas izraisīja jaunievedums- tika mērītu arī cimdi ar ko tiek spēlēts. Jāsaka, ka Latvijas spēlētājiem tas nesagādāja nekās problēmas, taču bija atsevišķi citu valstu šoudaunisti, kam patiešām cimdi pēc noteikumiem bija par lielu. 

Jāsaka, ka šis noteikti būs arī diskusiju vērts temats nākamajos turnīros.

Sacensību sākums Varšavā

Šodien beidzot sākās cīņas pie Eiropas čempionāta šoudauna galdiem. 

Latvijas šoudaunisti aizvadīja gan grupu turnīra spēles ,gan pāŗis otrās kārtas spēles. Jāsaka, ka mūsu vīri ņemot vērā reitingu bija nokļuvuši ļoti spēcīgās un sarežģītās grupās. Tā piemēram Ziedonim jau grupā bija jāspēlē ar esošo Eiropas čempionu Peteru Zidaru, bet Raimondam tikmēr grupā abi Somijas izlases līderi. Tas diemžēl noveda pie tā, ka ne Ziedonis, ne Raimonds nespēja izkļūt no grupas un turpina cīņas par 17.-24. vietu čempionātā. 

Tomēr jāsaka, ka viss nav tik slikti kā izskatās, jo pavisam cits stāsts vismaz pagaidām ir par Lienes sniegumu un rezultātiem. Arī Lienei bija ļoti sarežģīta grupa, kurā gan tika piedzīvots tikai viens zaudējums pret spēcīgo polieti Elizabeti Melčareku – 11-4 6-11 9-11. Toties tika pārspēta allaž neērtā pretiniece no Holandes Niki Korstanje 12-8 12-8 un vāciete Anje Samorai 11-5 12-10. 

Vēl vairāk Lienei bija jāizspēlē vēl 2 otrās kārtas spēles un tur zaudētāju lomā šoudauna galdu nācās atstāt gan ilggadējai pasaules šoudauna līderei Hannai Vilmi 11-8 5-11 9-12 , gan Pasaules top 5 spēlētājai Tanjai Oraničai 7-11 7-11. Līdz ar to diezgan droša ir Lienes dalība Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Sacensību turpinājums Varšavā

Eiropas čempionātā šoudaunā šodien norisinājās otrā sacensību diena, kur norisinājās ne tikai individuālās bet arī komandu sacensības.

Jāsaka, ka Latvijas šoudauna izlasei šodien kopumā ļoti veiksmīga diena, jo pa visiem kopā tika zaudēts tikai vienā vienīgā spēlē. Ziedonis pārspēja 2 dāņu spēlētājus un rīt spēlēs ar poli Kristiānu Kisielu par 17.vietu. Vēlreiz jāatgādina, ka Kristians jau šobrīd ir piedzīvojis lielu fiasko netiekot ārā no grupas.

Raimonds šodien uzvarēja 2 spēcīgus slovāku spēlētājus- gan Pavolu Kubosko 11-8 6-12 11-2 gan Dušanu Milo 11-3 3-11 11-7 un rīt spēlēs par 19. vietu. Jāsala, ka abi minētie slovāki arī noteikti cerēja ieņemt augstākas pozīcijas turnīrā.

Liene šodien turpināja savu lielisko sniegumu un uzvarēja arī atlikušās 3 otrās kārtas spēles. Lienei rīt ceturtdaļfināls pret Baltkrievijas šoudaunisti Aksanu Ivanovu. Jācer , ka izdosies pirmoreiz iesaistīties arī cīņā par medaļām.

Šodien sākās arī komandu sacensības un jāsaka arī tur Latvijas komanda spēlēja ļoti labi uzvarot gan Vācijas, gan Slovākijas , gan Itālijas komandas, Vienīgo zaudējumu mācās atzīt pret ļoti spēcīgo Slovēniju. Atrodoties 27-23 vadībā, tomēr slovēņu līderis Peters Zidars izvilka spēli 31-28 slovēņu labā. Rīt Latvijas komandai spēle par 5. vietu ar Dānijas izlasi.

Sacensību noslēgums Varšavā

Svētdien 26. augustā noslēdzās 9. Eiropas čempionāts šoudaunā. 

Lienei Ciemiņai vispirms bija jāizvada spēle pret Baltkrievijas šoudaunisti Aksanu Ivanovu. Šī izvērtās par reti dramatisku 5 setu cīņu, kurā vēl 5. setā esot zaudētājos 3-7 , Liene tomēr spēja izvilkt spēli un uzvarēt 11-9 gan setu, gan spēli. Pusfinālā emociju un spēka pietrūka, lai varētu izrādīt nopietnu pretestību mājiniecei Elizabetei Melčarekai. 

Toties cits stāsts bija spēle par bronzu, kurā netrūka nekas un Liene pārrakstīja Latvijas šoudauna vēsture izcīnot bronzas medaļu, pārspējot šā gada pasaules pirmo numuru somieti Janu Pesari- 11-7 13-11 11-9.

Pēc spēles emocijas bija grūti savaldīt abām spēlētājām. 

Runājot par mūsu vīru rezultātiem beigu tabulā jāsaka, ka Ziedonis Mazūrs noslēgumā cīņā par 17.vietu zaudēja turnīra lielākajam neveiksminiekam polim Kristianam Kisielam. Tikmēr Raimonds Briežklans finišēja uzreiz aiz Ziedoņa 19. vietā.

Turnīrs kopumā noslēdzās ar Somijas šoudaunistu triumfu visās 3 ieskaitēs. Proti uzvaru komandu sascensībās finālā ar 31-24 pārspējot Poliju. Sieviešu konkurencē uz panākumu takas atgriezās somiete Hanna Vilmi, kas finālā četros setos pārspēja polieti Elizabeti Mielčareku.

Tikmēr vīriešiem par uzvarētāju kļuva soms Olli Kvitola, kuram 3 setos finālā izdevās pārspēt pēdējo gadu Eiropas čempionu slovēni Peteru Zidaru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.