Raksta attēls

Aicinām uz izstādes “Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis” atklāšanu Latvijas Sporta muzejā ceturdien 25. februārī pl.16:00 Alksnāja ielā 9, Rīgā.

2016.gada 18.februāris \\

LATVIJAS SPORTA MUZEJĀ TIKS ATKLĀTA IZSTĀDE

„OPTIMISTS. PARALIMPISKAIS ČEMPIONS – AIGARS APINIS”

Latvijas Sporta muzejs pirmo reizi pievēršas paralimpiskā sporta attainošanai, atklājot izstādi „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis”. Izstādē būs aplūkojamas Aigara Apiņa paralimpiskajās sacensībās izcīnītās medaļas, sporta balvas un kausi, starta numuri un diplomi, treniņu un sacensību aprīkojums. Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar sportista karjeru, startiem un panākumiem Paralimpiskajās spēlēs, kā arī Eiropas un Pasaules čempionātos paralimpiešiem. Tāpat būs skatāmi arī video materiāli par Aigaru Apini.

Aigars Apinis (dz. 1973) ir titulētākais Latvijas paralimpietis. Latvijas invalīdu sporta celmlauzis. Latvijas Paralimpiskās komitejas viceprezidents un Latvijas Invalīdu sporta federācijas prezidents. Piedalījies 4 Paralimpiskajās spēlēs (Sidneja, 2000; Atēnas, 2004; Pekina, 2008; Londona, 2012), startējot diska mešanas un lodes grūšanas disciplīnās un izcīnot 3 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas. Viņa kontā arī neskaitāmas Pasaules un Eiropas čempionātu medaļas.

Aigars panākumus guvis, pateicoties paša gribasspēkam, neatlaidīgajam raksturam, optimismam un vēlmei pierādīt, ka dzīve jaunā kvalitātē – sēžot ratiņkrēslā – arī var būt pilnvērtīga, interesanta un skaista.

Izstāde „Optimists. Paralimpiskais čempions – Aigars Apinis” tiks atklāta ceturdien, 25.februārī, plkst. 16:00 Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9.

Izstāde būs aplūkojama līdz 30.jūnijam. Muzeja darba laiks: otrdiena-piektdiena 10:00-17:00, sestdiena 11:00-17:00.

Izstādes dizainere Silja Pogule. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju. Atbalsta SIA Aizputes Vīna darītava, SIA Liviko, SIA Valmiermuižas alus.

Latvijas Sporta muzeja misija ir Sporta kultūras mantojuma apgūšana, jaunu zināšanu radīšana un izplatīšana par Latvijas sportu no organizētā sporta pirmsākumiem līdz mūsdienu modernā sporta daudzveidībai – nolūkā izglītot sabiedrību, īpaši jaunatni, stiprināt nacionālo pašapziņu un identitāti, iedvesmot indivīdu un radīt vēlmi iesaistīties sporta aktivitātēs, sekmējot veselas, radošas, brīvas, atbildīgas sabiedrības veidošanos.

Latvijas Sporta muzejs

www.sportamuzejs.lv

Alksnāja iela 9, Rīga, LV-1050; Tālr.: 67225127

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.