Raksta attēls

Aigars Apinis IWAS spēlēs izcīna uzvaru diska mešanas sacensībās

2022.gada 28.novembris \\ Para vieglatlētika

 Latvijas parasportists Aigars Apinis svētdien IWAS spēlēs Portugālē izcīnīja uzvaru diska mešanas sacensībās, kamēr Raivo Maksims ieņēma otro vietu šķēpa mešanā.

Apinis, piedaloties sacensībās F52-53 medicīnas grupā, savā labākajā mēģinājumā disku meta 19,53 metru tālumā un tika pie 865 punktiem, kas bija augstvērtīgākais rezultāts četru sportistu konkurencē.

Tikmēr Maksims šķēpa mešanā, sacenšoties F46-47 medicīnas grupā, ar 41,43 metrus tālu metienu ierindojās otrajā vietā piecu sportistu konkurencē.

“Ar rezultātu esmu apmierināts. Īsā laikā ieguldītais darbs ir atmaksājies, un priecājos par izcīnīto ceļa zīmi uz Parīzes Pasaules čempionātu paravieglatlētikā,” pēc panākuma teica Maksims.

Vēl Jānis Juhņēvičs diska mešanā F33 medicīnas grupā sasniedza 16,87 metru atzīmi un astoņu parasportistu konkurencē ieņēma piekto vietu.

Pasākums, kuru rīko Starptautiskā Federācija sportistiem ratiņkrēslos un ar amputācijām (IWAS), notiek trīs individuālajos sporta veidos – vieglatlētikā, peldēšanā un pauerliftingā -, kā arī pirmoreiz – futbolā cerebrālās triekas skartajiem sportistiem. Latvija pārstāvēta ar desmit parasportistiem vieglatlētikā un peldēšanā.

Vieglatlētiem IWAS spēļu sacensībās būs iespējas izpildīt kvalifikāciju nākamā gada pasaules čempionātam Parīzē.

IWAS pasaules spēles šajā Portugāles pilsētā norit jau otro reizi. Spēļu mērķis ir iedvesmot sportistus tiekties uz dalību paralimpiskajās spēlēs un topošajiem sportistiem sniegt pirmo starptautisko sacensību pieredzi.

Foto: IWAS

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.