Raksta attēls

Aigars Apinis izcīna Latvijai zelta medaļu Pasaules čempionātā paravieglatlētikā

2019.gada 9.novembris \\ Para vieglatlētika

Latvijas paralimpietis Aigars Apinis Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Dubaijā izcīnījis zelta medaļu diska mešanā. Deviņu fināla sportistu konkurencē viņš aizmetis disku vistālāk – 21,05 metrus. Šī ir jau astotā zelta medaļa diska mešanā, ko Aigars Apinis pasaules čempionātos un Paralimpiskajās spēlēs kopš 2000. gada izcīnījis Latvijai.

“Šis bija viens no grūtākajiem pasaules čempionātiem garās sezonas dēļ – pirms sacensībām bija intensīvs un ilgstošs gatavošanās periods. Paralimpiešiem mešanas disciplīnās šādās garās sezonās sagatavošanos traucē arī laika apstākļi, jo Latvijā cilvēkiem ar invaliditāti nav piemērotas vietas treniņiem rudens un ziemas sezonā. Taču kopumā es jūtu ļoti lielu gandarījumu par padarīto un sasniegto rezultātu. Esmu patiesi priecīgs, ka varēsim apbalvošanā atkal dzirdēt Latvijas himnu,” saka pasaules čempions Aigars Apinis.

“Mēs, visa Latvija, varam patiesi lepoties ar Aigaru, viņa neatlaidību, darbaspējām un sasniegumiem. Viņš kārtējo reizi ir apstiprinājis savu čempiona titulu. Ceturtdien sacensībās un šodien apbalvošanas ceremonijā Latvijas vārdu dzirdēs vairāk nekā 1400 čempionāta dalībnieku un skatītāju, un vēl vairāki miljoni skatītāju pie TV ekrāniem, sociālajos tīklos un citos medijos,” saka Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Paredzēts, ka apbalvošanas ceremonija Dubaijā notiks piektdien, 8. novembrī, plkst. 15.15 (pēc Latvijas laika).

Pasaules čempionāts piesaistījis rekordlielu mediju interesi

Dubaijā notiekošais Pasaules čempionāts ir sasniedzis rekordlielu sacensības pārraidošo mediju skaitu – tiešraides vēro vairāk nekā 88 valstīs visā pasaulē. Šī mediju interese pārsniedz pat mediju skaitu, kas pārraidīja Londonas Pasaules čempionātu. Diemžēl Latvijā šobrīd tiešraides televīzijā vērot nav iespējams. Taču sacensības ir iespēja vērot tiešsaistē: https://www.paralympic.org/dubai-2019

Šis Pasaules čempionāts paravieglatlētikā ir viens no svarīgākajiem startiem, lai mūsu sportisti varētu pārstāvēt Latviju pasaules Paralimpiskajās spēlēs Tokijā.

Kā ziņots, no 7. novembra līdz 15. novembrim Dubaijā notiek Pasaules čempionāts paravieglatlētikā. Latviju čempionātā pārstāv pieci sportisti: daudzkārtējais pasaules un Paralimpisko spēļu medaļnieks Aigars Apinis diska mešanas disciplīnā, 2016. gada Paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās, pasaules un Eiropas čempions šķēpa mešanā Dmitrijs Silovs šķēpa mešanas un lodes grūšanas disciplīnās, Baiba Rorbaha vālītes mešanas disciplīnā un Jānis Juhņēvičs lodes grūšanas disciplīnā.

“Sasniedzot labus rezultātus šajā čempionātā, mūsu sportisti iegūs kvalifikāciju dalībai Paralimpiskajās spēlēs, kā arī papildu kvotu kādam citam sportistam. Latvijas sportisti ir ļoti notpietni trenējušies šīm sacensībām. Tā kā treniņu iespējas para sportistiem Latvijā ir ļoti ierobežotas, tad sportisti pēc iespējas brauc trenēties arī uz Vāciju, Spāniju un citviet. Sportistu ieguldītais darbs ir ļoti nopietns,” iepriekš sacīja Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Kopumā Pasaules čempionātā piedalās 1400 vieglatlētu no 122 valstīm. Čempionāts notiek Dubaijas nesen atjaunotajā stadionā, kas tieši paredzēts un pielāgots para sportistiem.

Latvijas sportistu dalība Pasaules čempionātā tiek finansēta no LR Izglītības un zinātnes ministrijas dotācijas Latvijas Paralimpiskajai komitejai pielāgotā sporta attīstībai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta līdzfinansējuma Rīgas sportistam Aigaram Apinim un Diānai Dadzītei, Krāslavas novada domes līdzfinansējuma Dmitrijam Silovam, kā arī pateicoties bankai Citadele – ilggadējam paralimpiešu sadarbības partnerim un atbalstītājam.

Informācija par Latvijas sportistu startu laikiem pieejama Latvijas Paralimpiskās komitejas mājas lapā: https://lpkomiteja.lv/jaunumi/sakas-pasaules-cempionats-para-vieglatletika-latvijas-paralimpiete-diana-dadzite-atzita-par-vienu-no-specigakajam-pasaule/

Pasākums

Pasaules čempionāts para vieglatlētika
2019.gada 7.novembris līdz 2019.gada 15.novembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.