Raksta attēls

Aigars Apinis pēc protesta izskatīšanas PČ paravieglatlētikā izcīna zelta medaļu

2023.gada 12.jūlijs \\ Para vieglatlētika

Foto: Ausma Cīrulniece

Latvijas parasportists Aigars Apinis trešdien pēc protesta izskatīšanas nodrošināja zelta medaļu Parīzē notiekošā pasaules čempionātā paravieglatlētikā diska mešanas sacensībās.

Otrdien sacensības F52 grupā Apinis noslēdza otrajā vietā aiz indieša Adžitkumāra Amrutlala Pančala.

LPK saņēmusi apstiprinājumu par Indijas sportista diskvalifikāciju, pamatojoties uz viņam nepareizi piešķirto medicīnisko klasi. Protestu pret Indijas sportistu iesniedza Latvijas, Lietuvas un Horvātijas delegācijas.

Arī pret trešo vietu izcīnījušo brazīlieti Andrē Rošu tika iesniegts protests, pamatojoties uz tehnisko noteikumu pārkāpumu. Viņš zaudējis bronzas medaļu un atkāpies uz piekto pozīciju.

Tādējādi par čempionu kļuvis Apinis ar 20,46 metru tālu metienu. Otrais ir polis Pjotrs Kosevičs ar 19,87 metriem, bet trešais horvāts Velimirs Šandors ar 18,69 metriem. Šie abi sportisti Apini pārspēja aizpērn notikušajās Tokijas paralimpiskajās spēlēs.

Pirms šīm sacensībām Apinim starp desmit dalībniekiem bija otrs labākais personīgais rekords – 21,95 metri. Par viņu disku tālāk raidījis tikai Roša, kura personīgais rekords 23,80 metri ir arī pasaules rekords.

Apinis ir trīskārtējs paralimpiskais čempions diska mešanā, kā arī septiņas reizes triumfējis pasaules čempionātā šajā disciplīnā, uzvarot arī 2019.gada meistarsacīkstēs.

Svētdien Diāna Krūmiņa izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā F55 grupā. Viņa šajā čempionātā startēs arī šķēpa mešanā.

Savukārt Dmitrijs Silovs lodes grūšanā F37 grupā ierindojās 11.vietā un Emīls Dzilna lodes grūšanā F12 grupā ieņēma septīto vietu.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs arī Raivo Maksims lodes grūšanā un šķēpa mešanā, kā arī Edgars Bergs lodes grūšanā.

Meistarsacīkstēs piedalīsies apmēram 1330 paravieglatlētu no vairāk nekā 100 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī ceļazīmēm uz 2024.gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā nākamā gada paralimpisko spēļu mājvietā norisināsies līdz 17. jūlijam.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.