Raksta attēls

Airētāji Pupels un Cvečkovska aizvadījuši Pasaules čempionātu

2018.gada 18.septembris \\ Para airēšana

Šogad, Pasaules čempionāts airēšanā, notiek Bulgārijā Plovdiv, kurā kopumā piedalās gandrīz 950 dalībnieki no 63 valstīm, tai skaita no Latvijas.

Sestdien, mūsu sportisti noslēdza nedēļu garo sacensību braucienus, kas notika skaistā Bulgārijas pilsētā Plovdiv, kas ir otrā lielākā pilsēta iedzīvotāju skaita ziņā.

Visas sacensību dienas laika apstākļi bija labvēlīgi sportistiem varbūt nedaudz par stu, bet tas parādīja tikai to, ka tikai stiprākie un izturīgākie šajās sacensībās  uzvarēs un izcīnīs čempiona titulu.

Mūsu PARA airētāji Eduards Pupels un Žanna Cvečkovska šogad gatavojās startiem nedaudz savādāk kā iepriekš un šoreiz jāuzteic Eduards Pupels un viņa treneris Aleksejs Lavrenovs, jo šajā gadā tika izmēģināta jauna laivu klase PR2 M1x (PR2- airētāji izpilda kustību ar rokām un muguru, kājas netiek kustinātas), kurā startēja mūsu sportists jau sezonas sākumā un līdz pasaules čempionātam tika pieņemts lēmums startēt divās laivu klasēs gan PR2 MIX2x kopā ar pārinieci Žannu CVEČKOVSKU un arī PR2 M1x. Tas nozīmēja, ka sportistam ir starti katru dienu un tas ir ļoti nopietns izaicinājums gan sportistam, gan labs novērtējums sezonas darbam un sastādītajai programmai. 

Pirmais uz starta stājās Eduards Pupels PR2 M1x laivu klasē, kur priekšbraucienos sportists startēja ar papildus bojām pie laivas, lai būtu stabilāka braukšana. Pēc brauciena bija zināms, ka ir jāstartē gandarījuma braucienā un līdz ar to iespēju izcīnīt vietu A finālā. Gandarījuma braucienā pārsteigumi nebija un sportists stabili no finišēja un uzrādīja līdzvērtīgu rezultātu kā priekšbraucienā zaudējot divdesmit sekundes tuvākam konkurentam no Japānas un izcīnot tiesības startēt B finālā. Pēc stabili nobrauktiem diviem braucieniem Eduards kopā ar treneri nolēma izmainīt laivas konfigurāciju un noņemt papildus bojas, lai finālā būt līdzvērtīga cīņa.  Un jāsaka, ka tas attaisnojās, jo tuvākais konkurents tika turēts tuvā attālumā un nu jau Latvijas pārstāvis vairs atpalika tikai deviņas sekundes. Tādējādi Eduards PUPELS Pasaules čempionātā PR2 M1x laivu klasē izcīnīja 11. vietu un tā bija viņa debija šajā laivu klasē.

PR2 MIX2x laivu klasē mūsu sportistiem bija jābrauc testa brauciens, kurā ar nelielu pārsvaru tika izcīnīta piektā vieta un tikai par divām sekundēm tika uzveikti tuvākie konkurenti no ASV (R. Harvey un L.Goodkind). Fināla braucienam mūsu sportisti bija gatavi un neskatoties, ka Eduards bija labi nostartējis vieninieku laivu klasē, kopā ar Žannu nostrādājot katru smēlienu nu jau ar pārliecinošu pārākumu finišēja piektie.

Apsveicam Eduardu PUPELI ar debiju PR2 M1x laivu klasē un izcīnīto 11.vietu Pasaules čempionātā. Kā arī  5. vietas ieguvējus PR2 MIx2x laivu klasē  Eduardu PUPELI un Žannu CVEČKOVSKU Pasaules čempionāta un viņu treneri Alekseju LAVRENOVU ar lielisku sezonu! Lai darba pilnas rokas un izturību nākamajā sezonā!”

Info: http://www.rowing.lv

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.