Raksta attēls

Aizvadīts LNSS golbola atklātais čempionāts

2018.gada 8.marts \\ Golbols

Aizvadītajā svētdienā 4. martā Rīgā, “Ķeizarmeža sporta kompleksā” norisinājās Latvijas čempionāta golbola 2018 sacensības. Ņemot vērā, ka Latvijā tiek rīkotas atklātās sacensības, tad savu dalību šoreiz ņēma arī spēlētāji no Lietuvas.

Kopumā šī gada sacensībām pieteicās 4 komandas, no sākuma izspēlējot apļa turnīru un tad arī spēles par vietām. Jāsaka, ka ņemot vērā pašreizējo situācija Latvijas golbolā, tikai loģiski, ka pirms turnīra tieši viesi no Lietuvas tika uzskatīti par favorītiem. Kā gan savādāk, ja šie spēlētāji ikdienā aizvada krietni vairāk treniņu nekā to šobrīd dara Latvijas golbola pārstāvji.

Tomēr ar visu iepriekš minēto sacensības izvērtās ļoti spraigas, it īpaši cīņā par uzvaru turnīrā. Grupu turnīra izspēlēs būtībā iztika bez lieliem pārsteigumiem. Lietuvas komanda “Šarūnas” uzvarēja visas trīs spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 41-17. Pārspēta tika arī mūsu spēcīgākā komanda “Wendi”, kuras sastāvā atradās Ziedonis Mazūrs, Imants Elstiņš un Edgars Kļaviņš. Savukārt “Skolas” komanda savstarpējā spēlē pārspēja “Strazdmuižas” spēlētājus 13-3.

Tomēr jāsaka, ka pavisam cita spriedze un intriga tika novērojama spēlēs par medaļām. Tā, piemēram, spēlē par trešo vietu “Skolai” nācās nopūlēties krietni vairāk, lai izcīnītu uzvaru par Strazdmuižas komandu. Šoreiz pēc puslaika rezultāts uz tablo rādīja minimālu 9-8 pārsvaru, kas otrajā spēles daļā tika palielināts līdz 18-12. “Skolas” komandu divatā uz priekšu vilka Kaspars Biezais un Deniss Ovsjaņņikovs, gūstot lauvas tiesu no visiem komandas vārtiem.

Visbeidzot lielais fināls “Wendi”- “Šarunas”. Šis bija noteikti viens no pēdējo gadu aizraujošākajiem golbola mačiem Latvijā. Pēc pus spēles viesiem 4-3 pārsvars, un 5 minūtes līdz otrā puslaika beigām 9-6 pārsvars, kad jau likās, ka “Wendiem” vairs neatspēlēties, tomēr tad to izdevās paveikt, lieliski aizvadot pēdējās minūtes un panākot neizšķirtu 10-10.

Tas nozīmēja, ka nācās aizvadīt papildlaiku līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem, kur “’Šarūnas” komandas līderis Alfedas Bosticulis jau ar pirmo metienu izrāva veiksmīgu uzvaru lietuviešiem, kuri varēja gavilēt par uzvaru turnīrā. Starp citu tieši Alfredas kļuva arī par turnīra rezultatīvāko spēlētāju ar 25 vārtiem. Otrs rezultatīvākais Kaspars Biezais ar 21 precīzu metienu.

Jāatzīst, ka būtībā beigu rezultāts iespējams pat bija labāks nekā to varēja gaidīt finālā, jo tomēr objektīvi dotajā momentā mums ir jāatzīst, ka nedaudz atpaliekam no Lietuvas komandām. Taču tas nenozīmē, ka neko nevaram mainīt šajā jautājumā, ko arī tad jānovēl mūsu golbola saimei, lai izdodas veikt pareizus secinājumus nākotnei.

Turnīra rezultātu tabula

Pasākums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.