Raksta attēls

Aizvadīts Para Riteņbraukšanas čempionāts šosejā

2021.gada 2.jūlijs \\ Para riteņbraukšana

Trešdien 16.jūnijā Biķernieku trasē norisinājās Latvijas Čempionāts Para riteņbraukšanā šosejā, individuālais brauciens ar kopējo startu. Pateicoties Latvija Paralimpiskās komitejas un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas atbalstam šāds čempionāt tika rīkots jau trešo gadu pēc kārtas kopā ar Elites un jauniešu Latvijas Čempionātu riteņbraukšanā.

Šogad Latvijas Čempionātā Para riteņbraukšanā piedalījās pieci sportisti. Bija gan plānoti septiņi. Diemžēl diviem tehnisku iemeslu dēļ dalība tajā gāja secen.

Pirmo reizi startēja sportisti ar redzes traucējumiem ( neredzīgie ), tandēmu ieskaitē. Viens vīriešu un viens sieviešu tandēms. Zelta godalgas sieviešu tandēmu ieskaitē ieguva Alina Anģena ar pilotu Olgu Kubišķinu. Kuras 16,2 km distancē uzrādīja laiku 38:48 minūtes. Savukārt vīriešu tandēmā zelta godalgas ieguva Deniss Ovsjaņņikovs ar pilotu Mārtiņu Jirgensonu. Viņi 16,2 km distanci veica 27:05 minūtēs

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas Čempionātā piedalījās Mārtiņš Oliņš H3 medicīnas kategorijā, iegūstot zelta medaļu. 10,8 km distancē uzrādot laiku 23:02 minūtes.

Trešo gadu pēc kārtas C4 medicīnas kategorijā startēja Dmitrijs Ivanovs un Oskars Gailišs. Dmitrijs 16,2 km distanci veica 31:59 minūtēs, iegūstot sudraba medaļu. Oskars uzrādīja rezultātu 24:28 minūtes, iegūstot zelta medaļu.

Viena no idejām rīkot šādas sacensības lai popularizētu Latvijā riteņbraukšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Iedrošinot tādus cilvēkus nodarboties ar sportu, tā radot savstarpēju sportisku konkurenci kura sniedz izaugsmes iespējas Para sportistiem. Parādīt šo sporta veidu plašākam sabiedrības lokam. Kā arī lai iekļautu LČ Para riteņbraukšanā Para UCI ( Para Starptautiskā riteņbraukšanas federācija ) gada kalendārā. Līdz ar to Latvija saņem ieskaites punktus Nāciju Para UCI Pasaules rangā. ĻČ punkti dod iespēju iegūt Para UCI Nāciju gada rangā augstāku vietu.

Paldies par atbalstu LPK, LRF un Para riteņbraucējiem par dalību sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.