Raksta attēls

Aizvadīts pasaules čempionāts šoudaunā

2019.gada 10.oktobris \\ Šoudauns

Itālijas pilsētā Olbijā aizvadīts Pasaules čempionāts Šoudaunā, kurā piedalījās arī delegācija no Latvijas.

Jau pirmajā sacensību dienā par patīkamu pārsteigumu Latvijas komandā parūpējās Ziedonis Mazūrs, kurš trijos setos pieveica ranga līderi, Polijas pārstāvi Adrianu Sloņinku. Taču kā vēlāk izrādījās tā nav bijusi sakritība, jo Ziedonis uzvarēja arī pārējās trīs grupas spēles, otrajā kārtā iesoļojot kā grupas uzvarētājam. Ja pirms turnīra nebija skaidrs par Ziedoņa gatavību turnīram, tad vismaz pirmā diena liecina par labu gatavību.

No grupas izkļuva arī Deniss Ovsjaņņikovs, kurš gluži kā Ziedonis uzvarēja visas grupas spēles, ieskaitot arī maču pret spēcīgo somu veterānu Juhu Oikarainenu 10-12 11-7 11-9. 

Raimondam Briežkalnam šoreiz neizdevās izkļūt no apakšgrupas galvenajā spēlē zaudējot Vācijas pārstāvim Manfrēdam Šaprengam. Trešajā setā Raimonds zaudēja ar 10-12. Tiesa jāatzīst, ka Raimonds spēlēja ar sāpēm plecā, līdz ar to arī tas noteikti ietekmēja rezultātus. Rīt Deniss un Ziedonis turpinās cīņas par 1.-20. vietu, Raimonds 21.-30. 

Otrā sacensību diena Olbijā, pasaules šoudauna čempionātā, atnesa ļoti pozitīvas emocijas Latvijas līdzjutējiem, jo pirmoreiz pasaules čempionātos ne tikai viens, bet uzreiz divi Latvijas šoudaunisti spēja izcīnīt vietu starp astoņiem labākajiem turnīra dalībniekiem.

Savu uzvaras gājienu, spēlējot bez zaudējumiem, turpināja Deniss Ovsjaņņikovs, kurš šodien uzvarēja visas otrās kārtas spēles, ieskaitot arī maču pret bijušo pasaules ranga līderi un vairākkārtēju pasaules čempionu – Peteru Zidaru no Slovēnijas, kurš pats, līdz ar to, pirmoreiz nespēja tikt labāko astotniekā! 

Tikmēr Ziedonis Mazūrs dienu iesāka ar divām ļoti svarīgām uzvarām pret Polijas pārstāvi Lukašu Bičkovski un slovāku Štefanu Marcinu. Sekoja gan 2 zaudējumi somu šoudaunistiem Āri Lahtinenam un Jouni Vitamaki, taču pateicoties uzvarētam vienam setam pret Jouni pašam Ziedonim pirmoreiz karjerā tika izcīnīta vieta pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā!

Diemžēl trešajam mūsu šoudaunistam Raimondam Briežkalnam sāpes plecā neļāva nopietni par kaut ko pacīnīties, un pēc divām spēlēm Raimonds ar atcēla savu turpmāku dalību turnīrā, kas nozīmē, ka viņš izcīna 30.vietu.

Kopējā turnīra ainā turpinājās pārsteigumi, zaudējot atkal vairākiem favorītiem, kas nozīmē, ka piemēram salīdzinot ar pagājušā gada Eiropas čempionātu pirmajā astotniekā vīriešiem ir krasas izmaiņas. Kas patīkami, ka divi dalībnieki mums un Vācijas komandai. Un, protams, būs jauns pasaules čempions!

Čempionāta pēdējā spēļu dienā vispirms norisinājās ceturtdaļfināla spēles, kurās, diemžēl, abi mūsu sportisti piedzīvoja zaudējumus. Deniss trīs setos piekāpās Vladimiram Poļakovam no Krievijas, kurš vēlāk izcīnīja bronzas medaļu. Tikmēr Ziedonis trīs setos atzina Polijas spēlētāja Adriana Sloņinkas pārākumu. Jāpiebilst uzreiz, ka Adrians pēc triumfa “Liepājas dzintars” turnīrā, tagad kļuva arī par pasaules čempionu, finālā īstā 5 setu trillerī pārspējot Somijas šoudaunistu Āri Lahtinenu.

Denisam un Ziedonim bija jāizvada arī savstarpējā spēle mazajā pusfinālā, kurā veiksmīgāks bija Deniss. Spēlē par 5. vietu Deniss pārspēja mūsu kaimiņu no Igaunijas – Ališeru Hozjazinovu. Tikmēr Ziedonis 7. vietu izcīnīja pateicoties uzvarai pret vienu no turnīra pārsteigumiem – vācieti Manfrēdu Šprangeru.

Šajā sakarā noteikti atlīmējams ir komandas trenera Imanta Elstiņa ieguldījums, kurš, starp citu, izrādīja ļoti patīkamu žestu mūsu kaimiņienei no Lietuvas Oksanai Dobrovoļskajia, viņai esot par treneri sieviešu finālā pret Polijas pārstāvi Elizabeti Mielčareku. Par čempioni gan kļuva Elizabete, taču jāapsveic noteikti arī Oksana ar sudrabu. Trešo vietu sieviešu konkurencē izcīnīja somiete Hanna Vilmi.

Par pasaules čempioniem komandām kļuva Polija, aiz sevis atstājot šajā čempionātā veiksmīgi spēlējošo Krievijas komandu un Slovēniju. Somija šoreiz bez medaļas.

Pasākums

Pasaules šoudauna čempionāts
2019.gada 30.septembris līdz 2019.gada 6.oktobris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.