Raksta attēls

Andra Levite ar Itālijas Paralimpiskās komitejas prezidentu pārrunā atlētu vienlīdzību sportā

2021.gada 13.maijs \\

Andra Levite šodien Valsts prezidenta oficiālās vizītes Itālijā ietvaros kā paralimpiskās kustības Latvijā patronese Romā tikās ar Itālijas Paralimpiskās komitejas prezidentu Luku Pankalli (Luca Pankalli), pārrunājot paralimpisko sportistu treniņu apstākļus Latvijā un Itālijā, iekļaujošas sabiedrības nozīmi, kā arī Latvijas un Itālijas sportistu gatavošanos Paralimpiskajām spēlēm Tokijā šovasar.

L. Pankalli uzsvēra, ka Itālijā Paralimpiskā komiteja ir kaut kas vairāk nekā organizācija – tā ir idejiska kustība sabiedrībā par visu sportistu vienlīdzību. Itālijas paralimpiskā komiteja ir veltījusi daudz pūļu, lai apliecinātu, ka paralimpiskie sportisti ir augstas raudzes profesionāli sportisti, un lai mainītu mediju un sabiedrības uzskatus par to, ka visi sportisti – ar vai bez īpašām vajadzībām – ir uztverami līdzvērtīgi. A. Levite atbalstīja šo vienlīdzības principa lomu sabiedrībā un uzsvēra veselīga dzīvesveida nozīmi: “Nav svarīgi, vai esi jauns vai vecs, ar vai bez īpašām vajadzībām – kustēšanās un sportiskas aktivitātes ir uzdevums savai veselībai mūža garumā ikvienam.”

L. Pankalli pauda gandarījumu, ka centieni mainīt sabiedrības uzskatus Itālijā ir vainagojušies ar panākumiem, par ko liecina arī fakts, ka Paralimpiskās spēles tiek raidītas tiešraidē Itālijas medijos tāpat kā olimpiskās spēles un sportistus arvien vairāk atbalsta arī privātie sponsori. Tāpat komiteja strādā pie idejas par atbalstu paralimpiešiem pēc sportiskās karjeras beigām.

Sarunā A. Levite vēlējās uzzināt par Paralimpiskā sporta centra darbību, kas Itālijā ir atklāts pirms trim gadiem. Ņemot vērā, ka Latvijā šāda centra būvniecība vēl ir tikai plānā, A. Levite bija ieinteresēta uzzināt par centra tapšanas vēsturi un būvniecības izaicinājumiem. Līdzīgi kā nākotnē iecerēts arī Latvijā, Itālijas Paralimpiskajā centrā sportot var arī atlēti bez īpašām vajadzībām, jo komiteja atbalsta iekļaujošu sabiedrību, nedalot cilvēkus kategorijās.

Pirms vizītes A. Levita Rīgā tikās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvjiem, lai apspriestu paralimpiskās sporta aktualitātes un sadarbības iespējas ar Itāliju.

A. Levite šodien Romā arī apmeklēja vecāko Eiropas publisko bibliotēku Biblioteca Angelica, īpaši iepazīstot medicīnas literatūras klāstu. Tāpat viņa satika diasporas prstāvjus, pārrunājot latviešu aktivitātes Itālijā.

Papildu informācija:
Justīne Deičmane,
Mediju centra vadītāja
Valsts prezidenta kanceleja
justine.deicmane@president.lv
+371 67092123

Foto: Uģis Darviņš-Kozlovskis, Valsts Prezidenta kanceleja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.