Raksta attēls

Andras Levites uzruna paralimpiskās sportošanas svētkos “Parasporta diena 2023”

2023.gada 5.jūnijs \\ Para vieglatlētika

Foto: Mareks Gaļinovskis/FotoMan.lv

Ļoti cienījamā Dadzītes kundze!

Godātie Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvji!

Mīļie sportisti!

Šodien pēc daudzu gadu pārtraukuma norisinās vieni no lielākajiem paralimpiskās kustības svētkiem Latvijā – Parasporta dienas. Man ir liels prieks būt šeit un gandarījums redzēt jūs tik kuplā skaitā.

Sportošana un aktīvs dzīvesveids ir atslēga uz veselīgu un piepildītu dzīvi. Ikvienam no mums fiziskās aktivitātes uzlabo dzīves kvalitāti un liek justies spēcīgiem un veseliem. Tas ir svarīgi mums visiem, bet jo īpaši cilvēkiem ar invaliditāti.

Nesen piedalījos starptautiskā konferencē par bērnu un jauniešu aptaukošanos un mazkustīguma tendenci Eiropā. Viens svarīgs aptaukošanās iemesls ir mūsu nekustīgais dzīvesveids. Aptaukošanās iet roku rokā ar daudzām citām problēmām – gan fiziskām, gan mentālām veselības problēmām. Mums ir jāatgūst kustēšanās prieks. Pavērojiet mazus bērnus – kā viņiem patīk skriet, lēkt, dancot! Diemžēl vēlāk dzīvē šis prieks tiek nomākts.

Mums visiem kustēšanās un sportošana nāk par labu. Jūs esat apliecinājums tam, ka sportošanai nav šķēršļu, galvenais ir vēlme uzsākt un pārvarēt pašam sevi. Paldies par piemēru!

Šajā pasākumā jūs izmēģināsiet dažādas disciplīnas, kur būs jāparāda gan spēks, gan veiklība, gan drosme, gan arī prāts. Turklāt šogad pirmo reizi Parasporta dienās ir iekļauti tādi sporta veidi kā orientēšanās, golbols, parariteņbraukšana, skriešana un tāllēkšana.

Kādu jaunu sportistu šīs aktivitātes aizvedīs līdz Paralimpiskajām spēlēm, bet citam tās dos pamatu un drosmi aktīvākai ikdienai.

Novēlu jums piedzīvot pozitīvas emocijas, kas palīdzēs kā sportā, tā arī ikdienā.

Lai jūs šodien pavada ne vien aizraujošs sporta gars, bet arī prieks par kopābūšanu!

Avots: lvportals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.