Atklāj ceļojošo fotoizstādi par Latvijas paralimpiešu startiem Rio

2016.gada 16.novembris \\

15. novembrī, Rīgā, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” atklāta fotoizstāde “Tu esi. Tu vari. Rio” par paralimpiskajām spēlēm, izstādot fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma 40 darbus, kuros iemūžināti Latvijas sportisti no šī gada Riodeženeiro paralimpiskajām spēlēm.

Tirdzniecības centrā “Domina Shopping” fotoizstāde būs apskatāma no 15. līdz 29. novembrim. Pēc tam līdz pat nākamā gada nogalei izstāde apceļos arī citas Latvijas pilsētas. Aicinām sekot līdzi informācijai par ceļojošās izstādes apskates vietām bankas Citadele mājaslapā un sociālajos tīklos.

Juris Bērziņš-Soms ir sporta fotogrāfs kopš 1966. gada un pirmais Latvijā, kurš fiksējis paralimpiskās spēles. Fotogrāfs atzīst: “Izstāde stāsta par mūsu sportistu izcilajiem panākumiem paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro 2016. Fotoizstādē 40 lielformāta krāsu fotogrāfijās rādīti mūsu sportisti gan startā, gan tiem gatavojoties, arī atklāšanas parādē, apbalvošanas ceremonijā, atpūtas mirkļos un krāšņā sagaidīšanas ceremonijā Rīgas lidostā. Neticamās cilvēku iespējas parādītas fotogrāfijās arī citos sporta veidos, kur mūsu sportisti nestartēja.”

“Spēlēs piedalījās 11 mūsu sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. Tas Latvijas izlasei ir pirmais rekords. Otrs – mūsu sportisti 160 valstu 4350 sportistu konkurencē izcīnīja četras medaļas – divas zelta un divas bronzas,” komentāru sniedz Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente. “Par čempioniem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā. Diānai arī bronza diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs. Lieliski startēja visi.”

“Šodien komitejai pasniedzam 5100 eiro čeku prēmijām sportistiem un treneriem, lai atbalstītu Latvijas paralimpisko vienību par labiem startiem, jo viņi godam pārstāvēja Latvijas vārdu pasaulē. Un novēlam turpināt trenēties tikpat neatlaidīgi un mērķtiecīgi kā līdz šim,” saka bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile. “Savukārt, atbalstot izstādi, vēlamies dot iedvesmu un pārliecību ne tikai tiem, kas nodarbojas ar sportu, bet visiem, kas reizēm sastopas ar dažādiem šķēršļiem un grūtībām. Mūsu paralimpiešu piemērs rāda – moto “Tu esi. Tu vari.” nav tikai vārdi, bet pamudinājums ikkatram pārvarēt grūtības un iedvesmoties jauniem sasniegumiem.”

“Visvairāk vienoti un vispatriotiskāk mēs jūtamies tad, kad svinam nozīmīgus svētkus, priecājamies par mūsu sportistu sasniegumiem un arī dziedam kopā. Tāpēc, sakot paldies Latvijas paralimpiešiem par lieliskajiem sniegumiem Rio vasaras spēlēs, visai delegācijai un viņu ģimenēm dāvinām iespēju kopīgi apmeklēt Latvijā iemīļotās grupas “Tumsa” jubilejas koncertu. Vēlam, lai koncertā dzirdētās mūzikas melodijas un dziesmas iedvesmotu jauniem sportiskiem sasniegumiem un radītu īstu kopābūšanas un vienotības sajūtu,” saka Dina Bunce, tirdzniecības centra Domina Shopping direktore.

Izstādi atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka Citadele, kura jau 2012. gadā uzsāka atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem “Tu esi. Tu vari.”, lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā un sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus ar invaliditāti. Arī šī izstāde organizēta ar mērķi mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, jo visi mēs esam vienādi, kaut arī dažādi.

Fotoizstāde “Tu esi. Tu vari. Rio” gada garumā ceļos pa Latvijas sporta un olimpiskajiem centriem un citām izstāžu vietām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.