Raksta attēls

Baltijas kausā kalnu slēpošanā pirmo reizi iespēja startēt arī parasportistiem

2025.gada 23.februāris \\ Para kalnu slēpošana

Pagājušo nedēļas nogali Siguldas pilsētas trasi piepildīja simtiem kalnu slēpotāju, aizvadot tur prestižās Baltijas kausa sacensības. Uzrunātie visi kā viens apgalvo, ka latvieši ir slēpotāju tauta pat tad, ja ziema ir vien divas nedēļas gadā un interese par šo sporta veidu ir tik liela, ka arī ārvalstīs teju katrā kalnā priekšā esot tieši latvieši. Turklāt, sacensībās pirmo reizi bija iespēja startēt arī parasportistiem.

“Šis ir vairāk paredzēts sportistiem, kas nedaudz nopietnāk nodarbojas un ikdienā trenējas – šobrīd ir grupas sacensības un masters un para grupai, bet vakar un aizvakar notika starptautiska līmeņa sacensības, kas ir vēl pieaugušākiem un vēl profesionālākiem,” stāsta Latvijas Slēpošanas federācijas valdes loceklis Daniels Fogelis.

Par spīti tam, ka īsta ziema pie mums ir vien divas nedēļas un vienu no Siguldas posmiem nācās pat pārcelt uz Igauniju, kopumā šī sporta veida popularitāte tikai pieaug. Kopumā slaloma disciplīnā devās vairāk nekā 140 dalībnieku.

Pirmo reizi slēpošanas federācija sacensībās iekļāvusi arī paraslēpošanas disciplīnu. Kā vienīgais dalībnieks tajā šoreiz startēja Mārtiņš Oliņš – pirmais Latvijas parasportists, kuram izdevies iegūt klasifikāciju mūsu valsts pārstāvēšanai arī starptautiskās sacensībās.

“Man bija tā iespēja izmēģināt kalnu slēpošanu un es iemīlēju viņu, jo tas ir veids kā mīlēt ziemu, jo ziemā tiem, kas ir ratiņkrēslā, ir diezgan grūti baudīt ziemu, ziemas apstākļus, pārvietoties, bet tieši slēpošana gan distanču, kalnu, ir tās kā tu vari izbaudīt, būt ārā, svaigā gaisā,” stāsta para kalnu slēpotājs Mārtiņš Oliņš un piebilst: “Kā jebkurš sports ir ar savām niansēm, savām sarežģītības pakāpēm, bet nevajag baidīties, es pats brīžiem baidos no tiem augstumiem no tiem stāvumiem, bet tas ir adrenalīns, ātrums, patika un nevajag baidīties ne no augstuma, ne aukstuma ar “k” burtiņu.

Siguldā sacensības bija noorganizētas ļoti labā līmenī, kā arī trase un sniega segums bija ļoti labs. Ir neaprakstāmi patīkama sajūta sasniegt finišu abos nobraucienos, par to esmu gandarīts un te liels paldies par treniņiem Kristīnei Cerai. Liels ieguvums ir apmeklētās kalnu slēpošanas nometnes īstajos kalnos ārzemēs un sacensības, kur savu ieguldījumu devusi Latvijas paralimpiskā komiteja.”

Jautāts par nākotnes plāniem Oliņš atzīst – ”Jāturpina strādāt pie tehnikas, attīstīt ātrumu un krāt kilometrus. Tālākajos plānos ir vēl izmantot Latvijā esošo ziemu, kamēr vēl vien kalnos turās saražotais sniegs, pēc tam marta vidū došos uz CampSpinal nometni Norvēģijā, kur pats guvu savu pirmo pieredzi kalnu slēpošanā pirms 6 gadiem, bet šoreiz jau došos kā mentors. Vēl šajā sezonā ieplānots doties uz Itāliju uz FIS slaloma un milzu slaloma sacensībām marta beigās.

Šobrīd šķiet, ka esmu vienīgais para slēpotājs Baltijā, vismaz klasificēts sportists, bet varbūt neesmu kādu pamanījis. Ļoti ceru, ka jau nākamsezon būs vēl kāds pārstāvis no Latvijas, jo visas iespējas to darīt ir – vajag tikai gribēt un noteikti varēšu palīdzēt ar savu pieredzi un mana trenere Kristīne Cera arī ir guvusi pieredzi darbā ar para kalnu slēpotājiem, tāpēc droši pievienojies šim sporta veidam.”

Avots: TV3.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.