Baltijas Šovdauna līgas 3. Posms (Rīga)

2016.gada 12.oktobris \\ Šoudauns

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā, Strazdumuižas internātvidusskolā norisinājās Baltijas Šovdauna līgas noslēdzošais posms. Kā jau pēdējam sacensību posmam raksturīgi, tas bija izšķirošs vietu sadalījumam kopvērtējumā. Līdz ar to, spēles bija īpaši spraigas un saspringtas.

Ļoti patīkami bija tas, ka par godalgotajām vietām cīnījās divi no trim Latvijas pārstāvjiem – Liene Fībiga un Ziedonis Mazūrs. Mūsu abu spēlētāju galvenie sāncenši bija lietuviešu sportisti. Liene cīnījās par trešo vietu ar lietuviešu labāko sievieti – Oksanu Dobravolskuju, savukārt Ziedonis cīnījās par uzvaru ar lietuviešu labāko spēlētāju – Mindaugas Dvylaitis. Jāpiebilst gan, ka abiem mūsu šovdauniestiem, uzsākot posmu, bija neliels pārsvars pār saviem konkurentiem.

Liene nodrošināja sev godalgoto vietu jau pirmajā sacensību dienā, uzvarot visus savus pretiniekus. Savukārt Ziedonim par uzvaru turnīrā bija jācīnās līdz pat pēdējai spēlei. Tomēr beigās abi spēlētāji sasniedza cerēto mērķi un draudzīgi kāpa uz goda pjedestāla. Ziedonis Mazūrs izcīnīja uzvaru ar trijos posmos izcīnītajiem 78 punktiem, pārspējot otrās vietas īpašnieku Mindaugas Dvylaitis tikai par vienu punktu (77punkti). Savukārt Liene Fībiga ar 72 punktiem ierindojas godpilnā trešajā vietā.

Apskatot Rīgas posma rezultātus noteikti ir jāizceļ Liene Fībiga, kura ne tikai izcīnīja uzvaru posmā, bet arī nezaudēja nevienu spēli saviem pretiniekiem. Mindaugas un Ziedonis sadalīja attiecīgi otro un trešo vietu. Šī posma kontekstā jāpiemin arī ceturtās vietas ieguvējs Ališer Hozaniazov, kurš izcīnīja tik pat daudz punktus, cik trešajā vietā esošais Ziedonis (21 punkts).

Jau pavisam drīz tiks rīkota Baltijas valstu pārstāvju kopsapulce, lai apspriestu šī gada turnīru, un vienotos par turnīra rīkošanu nākamajā gadā. Ņemot vērā šī gada sacensību dinamiku, izskatās, ka nākamajā gadā turnīrs būs vēl saspringtāks un neprognozējamāks.

Rezultāti

Kopvērtējums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.