Raksta attēls

Baltijas valstu Nedzirdīgo sacensībās vieglatlētikā Tartu Latviju pārstāv 23 sportisti

2023.gada 14.jūnijs \\ Para vieglatlētika

26.maijā notika tradicionālais Baltijas valstu vieglatlētu mačs Igaunijas pilsētā Tartu. Diemžēl lietuvieši gada sākumā atsauca dalību šajās sacensībās.

Sacensības notika 8 disciplīnās – 60m, 100m, 200m, 400m, tāllēkšanā, šķēpa mešanā, augstlēkšanā un lodes grūšanā. Uz starta devās gan jaunās paaudzes, gan jau rūdīti atlēti (trijās vecuma kategorijās – pieaugušie, jaunietes un jaunieši, meitenes un zēni).

Latvija tika pārstāvēta ar 23 sportistiem un Igaunija ar 20 sportistiem.

Jaunie sportisti saņēma lielisku pieredzi startējot tāda līmeņa sacensības. Mūsu sportisti izcīnīja 34 medaļas (9 zelta, 12 sudraba un 13 bronza) un jaunā paaudze tika sasniegti personiskie rekordi vairākas vieglatlētikas disciplīnās. No tā var secināt, ka mūsu sportisti var līdzīgi sacenties ar vienaudžiem no Igaunijas. Igaunija izcīnīja 25 medaļas (11 zelta, 8 sudraba un 6 bronza).

No mūsējiem labākos rezultātus meitenes un zēnu grupā uzrādīja Evelīna Baikova (60m, 200m un tāllēkšana), Toms Zoldners (60m, 200m un tāllēkšana), Monta Ance Intsone (200m), Maksis Martinsons (60m un tāllēkšana), Kristiāns Kārkliņš (200m).

Jauniešu grupā – Amanda Ozola (100m, 400m un tāllēkšana),  Patrīcija Marija Tiļļa (100m, 400m, tāllēkšana un lodes grūšana), Marta Knostenberga (100m, 400m, tāllēkšana un lodes grūšana), Reinis Hugo Bruvelis (100m un 400m), Alens Gruntmanis (100m un 400m), Rihards Medenis (tāllēkšana) un Roberts Immurs (lodes grūšana).

Pieaugušo grupā – Māris Grēniņš (lodes grūšana, tāllēkšana un šķēpa mešana) un Sergejs Soklakovs  (tāllēkšana), Jānis Kopmanis (400m) un Uldis Āre (augstlēkšana).

Lai popularizētu vieglatlētiku starp nedzirdīgiem sportistiem ir padomā organizē līdzīga līmeņa sacensības pie mums Latvijā nākamajā 2024. gadā.

Tajā pašā laikā kopā ar mums norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts paravieglatlētikā, kurā piedalījās četri Latvijas vieglatlēti. Paravieglatlētikas čempionātā rezultātiem varēja sekot līdzi tiešraidē. Organizatori nebija rēķinājušies ar tik lielu dalībnieku skaitu. Lai gan mazliet tas radīja problēmas, tomēr kopumā sacensības aizritēja labi.

Paldies Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijai, Rīgas Ēbelmuižas pamatskolai un Valmieras Gaujas krasta vidusskolai – attīstības centram par iespēju aizbraukt un iegūt jaunu pieredzi vieglatlētikas sacensībās.

Autors: Liene Kleina-Brūvere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.