Raksta attēls

Bergam 5.vieta lodes grūšanā; Dzilna desimtais šķēpa mešanā pasaules čempionātā vieglatlētikā

2024.gada 23.maijs \\ Para vieglatlētika

Edgars Bergs ceturtdien Kobē izcīnīja piekto vietu pasaules čempionātā paravieglatlētikā sacensībās lodes grūšanā F35 medicīnas grupā, bet jaunais talants Emīls Dzilna šķēpa mešanā F13 medicīnas grupā ierindojās desmitajā pozīcijā.

Edgars Bergs savu labāko rezultātu – 13,35 metri – sasniedza pirmajā mēģinājumā. Pāris mēģinājumi viņam netika ieskaitīti, bet trešajā un piektajā mēģinājumā viņš lodi grūda 12,80 un 12,55 metru tālumā.

Uzvaru septiņu parasportistu konkurencē izcīnīja Uzbekistānas pārstāvis Husnidins Norbekovs ar 16,37 metru tālu raidījumu.

Emīls Dzilna pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 48,62 metru tālumā, bet nākamie divi metieni bija tuvāki – 44,29 un 48,01 metrs. Pēc trīs metieniem no 13 parasportistiem finālā iekļuva astoņi, un, lai turpinātu sacensības, šķēps bija jāmet vismaz 54,89 metru tālumā.

Uzvaru ar 66,96 metru tālu metienu izcīnīja brits Deniels Pembroks.

Pirmās piecas vietas ieņēma F13 klasifikācijas sportisti, bet no F12 šķēpmetējiem Dzilnam bija ceturtais labākais rezultāts.

Bergam tas bija vienīgais starts Kobē, bet Dzilna šajās sacensībās jau ir izcīnījis sudraba medaļu lodes grūšanā, vienlaikus iegūstot arī Parīzes paralimpisko spēļu ceļazīmi.

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim. Spēļu ceļazīmi var iegūt, sacensībās izcīnot pirmo vai otro vietu. Gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņem sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi iegūs ceturtās un piektās vietas ieguvēji.

Latviju Kobes vieglatlētikas stadionā pārstāv Baiba Rorbaha, kura startē lodes grūšanā un vālītes mešanā, Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana).

Sportistiem līdzi ir devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča.

Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā pasaules čempionātā nepiedalās, gatavojoties Parīzes spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalās apmēram 1300 sportistu no 100 valstīm.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.