Raksta attēls

Bergs lodes grūšanā un Dzilna šķēpmešanā ceturtdien startēs pasaules čempionātā paravieglatlētikā

2024.gada 23.maijs \\ Para vieglatlētika

Latvijas parasportists Edgars Bergs ceturtdien pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē startēs lodes grūšanā, bet Emīls Dzilna – šķēpa mešanā.

Bergam sacensības F-35 medicīnas grupā sāksies plkst.11.55 pēc Latvijas laika, bet Dzilnam mači F-12 grupā sāksies plkst.12.25. Čempionātu tiešraidē translē “YouTube” kanāls “Paralympic Games”.

Bergam tas būs vienīgais starts Kobē, bet Dzilna jau ir izcīnījis sudraba medaļu lodes grūšanā, vienlaikus iegūstot arī Parīzes paralimpisko spēļu ceļazīmi.

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim. Spēļu ceļazīmi var iegūt, sacensībās izcīnot pirmo vai otro vietu. Gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņem sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi iegūs ceturtās un piektās vietas ieguvēji.

Latviju Kobes vieglatlētikas stadionā pārstāv Baiba Rorbaha, kura startē lodes grūšanā un vālītes mešanā, Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana).

Sportistiem līdzi ir devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča.

Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā pasaules čempionātā nepiedalās, gatavojoties Parīzes spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalās apmēram 1300 sportistu no 100 valstīm.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.