Raksta attēls

Bišumuižā notika sporta diena ģimenēm

2020.gada 6.oktobris \\

Sestdien, 26. septembrī, Bišumuižas parkā notika Zemes skolas diena, kur ģimenes, bērni un jaunieši piedalījās dažādās ārpustelpu stafetēs un turnīros.

Ģimenes un ģimeņu apvienotās komandas aktīvi cīnījās par labāko rezultātu tautas bumbas, karoga spēles un virves vilkšanas turnīros. Bija iespēja izmēģināt savus spēkus fotoorientēšanās uzdevumos un virvju līdzsvara trasē.

Bišumuižas parks atrodas pavisam netālu no vietas, kur plānots Paralimpiskais sporta centrs. Zemes skolas dienā ikvienam interesentam bija iespēja izmēģināt loka šaušanu sadarbībā ar loka šaušanas klubu “Amazones” un paralimpieti Gintu Jonastu, kā arī izmēģināt vieglatlētiku un saprast, kā tas ir – mest šķēpu, lodi vai disku sēdus kopā ar paralimpisko čempionu Aigaru Apini.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis vadīja baspēdošanas nodarbību, kuras laikā varēja uzzināt, kāpēc staigāt ar basām pēdām ir labi un kā to turpināt arī gada aukstajos mēnešos. Savukārt Ernesta Lībieša rokmūzikas skola, kas darbojas Bišumuižā, vadīja ķermeņa perkusijas.

Vēstures interesentiem bija iespēja uzzināt daudz ko jaunu par Bišumuižu un tās apkārtni, piedaloties ekskursijā pa Bišumuižas apkārtni.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Bišumuiža ir vēsturiska Rīgas pilsētas apkaime. Atrodas Pārdaugavā – starp Ziepniekkalnu un Valdlaučiem. Pati Bišu muiža ir daudz ko piedzīvojusi savu 250 gadu laikā, kopš šeit tika uzcelta muiža. Apkārt tai ir plašs parks – ar dižkokiem un izteiksmīgu reljefu. Tas varētu būt viens no zaļākajiem parkiem Rīgā. Parkā jau divus gadus notiek Zemes skolas nometnes bērniem ar dabas pētīšanu, aktīvu darbošanos un spēlēm.

Foto: Ausma Cīrulniece

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.