Raksta attēls

Cilvēkus ar redzes traucējumiem aicina piedalīties golbola čempionātā

2018.gada 27.februāris \\ Golbols

Latvijas Neredzīgo sporta savienība organizē čempionātu golbolā, kas norisināsies 4. martā, Rīgā, sporta komplekā „Ķeizarmežs”, Ezermalas ielā 30. Šajās sacensībās aicināti piedalīties cilvēki ar dažādiem redzes traucējumiem vai neredzīgi cilvēki.

Sacensību sākums plānots plkst. 12.00, tādēļ sacensību organizatori aicina sportistus ierasties laicīgi. Pieteikties iepriekš sacensībām var, zvanot pa tālruni 28243848. Pieteikties sacensībām iespējams, veidojot kolektīvo pieteikumu caur reģionālām organizācijām un neredzīgo sporta klubiem, savukārt sacensību dalībniekiem līdzi jāņem invaliditāti apliecinošs dokuments vai LNSS gada licenci. Sacensības vara LNSS apstiprināti tiesneši.

Golbols tika izveidots 1946. gadā kā rehabilitācijas iespēja un pielāgotais sports 2.pasaules karā cietušajiem. Oficiāli paraolimpiskajās spēlēs šis sporta veids parādījies vien 1976. gadā, kad tās norisinājušās Toronto. Golbols ir komandu sporta veids, kuru mūsdienās spēlē gan vīrieši, gan sievietes.

Ar golbolu var nodarboties tikai tie sportisti, kam ir redzes traucējumi, turklāt, lai spēlētājs tiešām varētu nodarboties ar šo sporta veidu, sportista redzes amplitūda nedrīkst pārsniegt 10%. Golbolu spēlējošie sportisti, atrodoties spēles laukumā, izmanto īpašas aizsargmaskas, kas izslēdz jebkuru iespēju redzēt. Šo masku paši sportisti bez tiesneša atļaujas aiztikt nedrīkst.

Spēles laikā uz laukuma atrodas trīs cilvēki no katras komandas, un katra spēle sastāv no diviem 12 minūšu periodiem ar 3 minūšu pauzi. Uzbrūkot bumba pretinieku laukumā nedrīkst atrasties ilgāk par 10 sekundēm. Spēli uzvar tā komanda, kura noteiktajā spēles laikā ir sametusi pretiniekiem visvairāk golu, vai tā komanda, kas pretinieku komandai ir priekšā par 10 punktiem.

Nolikums

Pasākums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.