Raksta attēls

Cīņa par Parīzi – Latvijas paravieglatlēti Japānā centīsies kvalificēties Parīzes Paralimpiskajām spēlēm

2024.gada 14.maijs \\ Para vieglatlētika

No 17.maija līdz 25.maijam 7 Latvijas vieglatlēti piedalīsies Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē, lai cīnītos par pēdējām ceļazīmēm uz Parīzes Paralimpiskajām spēlēm, kas notiks šī gada augustā. 

Latviju vieglatlētikas stadionā pārstāvēs Baiba Rorbaha (lodes grūšana, vālītes mešana), Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana), kuriem līdzi devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča. 

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes Paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim.  Ceļazīmi uz Parīzi var iegūt, izcīnot 1. vai 2. vietu sacensībās. Gadījumā, ja pirmās 3 vietas ieņem sportisti, kas uz Parīzi jau ir kvalificējušies, ceļazīmi uz Parīzi iegūst 4.vietas un 5.vietas ieguvēji. Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes Paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā Pasaules čempionātā nepiedalīsies. 

“Lidojums mums bija mierīgs, bez saspringuma. Viesnīca ļoti laba, bet pie ēdiena gan vēl jāpierod. Esam saņēmuši starta numurus, izgājuši nepieciešamās procedūras, apskatījām sacensību vietu un aizvadījuši pirmos treniņus. Sportisti veseli un jūtās labi, gatavojas startiem. Domāju, ka viss būs kārtībā,” pauž vieglatlētu komandas vadītājs, treneris Andris Smočs. 

“Vēl neesmu aklimatizējies – tam vēl vajadzīgas pāris dienas, bet līdz startam ir pietiekami daudz laika, tāpēc viss būs labi. Kobē mūs sagaidīja ļoti laipni. Apstākļi ir ļoti labi, viss tiek nodrošināts labā līmenī. Fiziski pats jūtos normāli, gatavs startam. Šajās sacensībās mans mērķis ir uzrādīt labu rezultātu, cerams – personīgo, kas dotu iespēju pacīnīties par augstāku vietu šajā čempionātā un, iespējams, izcīnīt ceļazīmi uz Parīzes paralimpiskajām spēlēm,” ar pirmajiem iespaidiem un sajūtām pirms sacensībām dalās vieglatlēts, lodes grūdējs Edgars Bergs. 

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā Kobē piedalīsies apmēram 1300 sportisti no 100 valstīm, tostarp Latvijas. 

Provizoriskie Latvijas sportistu starta laiki (pēc vietējā Japānas laika): 

17.05. Ingus Labanovs (šķēpa mešanas kvalifikācija, F57)
Baiba Rorbaha (vālītes mešana, F32)
9.15
17.00
18.05. Emīls Dzilna (lodes grūšana, F12)
Ingus Labanovs (šķēpa mešanas pamatsac., F57)
10.04
17.00
20.05. Gatis Niedre (diska mešana, F54) 9.00
22.05. Raivo Maksims (lodes grūšana, F46)
Baiba Rorbaha (lodes grūšana, F32)
10.32
17.00
23.05. Edgars Bergs (lodes grūšana, F35)
Emīls Dzilna (šķēpa mešana, F12)
17.55
18.25
24.05. Raivo Maksims (šķēpa mešana, F46) 18.18
25.05. Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana, F33) 17.05

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.