Raksta attēls

COVID-19 ierobežojumi sporta treniņos un sacensībās

2020.gada 3.decembris \\

Balstoties uz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto informāciju, no 3.decembra spēkā stājas virkne ierobežojumu, kas attiecas uz sporta organizēšanu. 

 • Sporta treniņi (nodarbības) grupās var notikt tikai ārpus telpām ne vairāk kā 10 cilvēkiem (neskaitot treneri, sporta personālu). Netiek izmantotas kopīgās ģērbtuves. 
 • Telpās treniņi var norisināties tikai individuāli (vienai mājsaimniecībai) vai sporta speciālista vadībā, nodrošinot 10 m2 platību cilvēkam. Kopējais cilvēku skaits telpās nedrīkst pārsniegt 20 % no maksimāli iespējamā. 
 • Sporta norišu vietu/centru darba laiks no 6.00 līdz 22.00.
 • Trenēties iekštelpās, neievērojot ierobežojumus, var Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportisti, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu pieaugušie sporti.
 • Aizliegts organizēt sporta pasākumus, piemēram, sacensības. 
 • Atļauts organizēt starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem.
 • Atļautas komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti, ja tās norisinās bez skatītājiem.

Ārvalstu sportistu dalība starptautiskos sporta pasākumos Latvijā

Starptautisks sporta pasākums – starptautiskās sporta federācijas sporta sacensību kalendārā iekļautas starptautiskas nozīmes sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētie oficiālie treniņi), kā arī starptautisko līgu sporta sacensības, kuru saraksts ir publicēts biedrības “Latvijas Sporta federāciju padome” tīmekļvietnē. Šajā kategorijā netiek iekļautas Baltijas vai Latvijas līmeņa sporta sacensības (tai skaitā atklātie čempionāti un kausa izcīņas), izņemot gadījumu, ja tās ir kvalifikācijas sacensības dalībai olimpiskajās vai paraolimpiskajās spēlēs, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos olimpiskajos un paraolimpiskajos sporta veidos.

Ārvalstu sportisti un sporta darbinieki no SPKC sarakstā iekļautajām riska valstīm var ierasties Latvijā un piedalīties starptautiskos sporta pasākumos, ja būs veikti 2 Covid-19 testi un tie būs negatīvi:

 • 1.tests jāveic ne agrāk kā 3 dienas pirms ierašanās Latvijā
 • 2.tests – dienu pēc ierašanās Latvijā (līdz 2. rezultāta saņemšanai jāievēro pašizolācija)
 • 3. jeb atkārtots tests jāveic, ja saistībā ar dalību starptautiskā sporta pasākumā Latvijā jāuzturas ilgāk par 5 dienām

Pēc ierašanās Latvijā ārvalstu sportistiem un sporta darbiniekiem sporta pasākuma organizatoram jāiesniedz apliecinājums par to, ka viņi ievēros visus noteiktos ierobežojumus un novēros savu veselības stāvokli. 
Sportisti nedrīkstēs izmantot sabiedrisko transportu, bet būs jāizmanto savs vai starptautiskā sporta pasākuma organizatora Latvijā nodrošināts transports. 

Sporta pasākuma norises laikā persona nedrīkst apmeklēt citas publiskas vai sabiedriskas vietas, tai skaitā bārus un restorānus, kā arī jācenšas ierobežot kontaktus ar citiem cilvēkiem pasākuma norises laikā.

Savukārt starptautiskā sporta pasākuma organizatoram Latvijā pienākums ir:

 • nodrošināt personu aizpildīto apliecinājumu un dokumentu par personām veikto Covi-19 testu rezultātu pieejamību starptautiskā sporta pasākuma norises vietā;
 • nekavējoties informēt attiecīgo starptautisko sporta federāciju, ja sportists, sporta darbinieks vai starptautisko sporta organizāciju pārstāvis starptautiskā sporta pasākumā Latvijā neievēros noteiktos pienākumus. Tādā gadījumā atbilstoši attiecīgās starptautiskās sporta federācijas noteiktajai procedūrai būs nepieciešams lemt par personai izsniegtās akreditācijas anulēšanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.