Raksta attēls

Dadzīte: ”Kur trenējas mūsu parabobslejisti? Noteikti ne šeit.”

2023.gada 6.februāris \\

Savas vizītes laikā Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrjū Pārsons apmeklēja arī Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasi, kur sarkastiski nosprieda, ka “šī ir, iespējams, vislabāk cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotā sporta būve Latvijā” – īpaši redzot cilvēkam ratiņkrēslā pašam nepārvaramās trepju sistēmas.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte: ”Gribas uzdot loģisku jautājumu. Kur gan trenējas mūsu parabobsleja sportisti? Atbilde ir – noteikti ne šeit. Ja kaut kas nav pielāgots, tieši nemaz, tad šī ir tā vieta. Kaut gan vērā ņemams fakts ir, ka mūsu parabobsleja sportisti jau vismaz 7 gadus atrodas pasaules elites grupā. Vai tiešām tik grūti ir uztaisīt uzbrauktuvi, un otru pie galvenās ieejas durvīm?”

Nepielāgotā ieeja, nokļūšana līdz pašai bobsleja trasei un citas nepilnības noteikti neizjauca mūsu parabobslejistu Artura Klota un Alvila Branta, kā arī viņu treneres Vitas Kotanes prieku iepazīties un pārrunāt parabobsleja aktualitātes ar Endrjū Pārsonu, kurš ne tikai iepazinās ar pašu trasi un pamēģināja iekāpt monobobā, bet arī nobrauca lejā pa bobsleja trasi ar vučko.

“Tas, ka šis ir individuāls ledus sports, kā arī pašreizējā tā popularitāte ir labi priekšnosacījumi šī sporta iekļaušanai Paralimpisko spēļu programmā, taču nepieciešams parabobsleju attīstīt vēl vismaz 4 valstīs. Par šī sporta veida iekļaušanu Paralimpisko spēļu programmā tiks lemts nākamgad,” pēc vizītes pauda Pārsons.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.