Raksta attēls

Dalību Parīzes spēlēs nodrošinājuši 6 Latvijas paralimpieši, delegācijā vēl gaida papildinājumu

2024.gada 28.jūnijs \\

Pēc diviem mēnešiem Parīzē sāksies paralimpiskās spēles, kur dalību jau nodrošinājuši seši Latvijas parasportisti, tomēr nākamajās nedēļās ir izredzes iegūt papildu starta kvotas, kas delegācijas apmēru pat divkāršotu.

Darbs Parīzes olimpiskā ciematiņa iekārtošanā un infrastruktūras uzlabošanā sākās jau pirms laba laika. Pērn uz Parīzi devās neliela delegācija, lai iepazītos un pārbaudītu darbu norisi, tai skaitā arī Diāna Krūmiņa, kura pagājušajā gadā tika atzīta par Latvijā labāko parasportisti un paralimpiskajās spēlēs piedalīsies jau trešo reizi.

Lai sekmīgi noritētu paralimpiskās spēles, Parīzē izbūvēja speciālu pilsētiņu, kur dzīvos parasportisti. Jaunuzceltajās mājās visi dzīvokļi ir pielāgoti un nesagādās problēmas pārvietoties ne dalībniekam ratiņkrēslā, nedz cilvēkam ar redzes traucējumiem, jo visur celtnē ir izveidoti teksti Braila rakstā, kā arī sliekšņu neesamība pasargās no aizķeršanās un traumu gūšanas.

Paralimpiešiem uzbūvētajās mājās pēc spēļu noslēguma dzīvos maznodrošināti un trūcīgi cilvēki, kā arī daudzbērnu ģimenes, jo šis ir ilgtspējas projekts viņu veiksmīgākai integrācijai sabiedrībā. Kopējās izmaksas ir 8-9 miljardi eiro, bet 2016. gada paralimpiskās spēlēs, kas risinājās Riodežaneiro, izmaksāja 16 miljardus eiro.

Pēc Krūmiņas teiktā, lielākais izaicinājums būs transports, jo sportistus jānogādā gan uz treniņiem, gan spēļu norises vietām un atpakaļ uz viesnīcām.

Tomēr parīzieši jau laikus ir informēti un apzinās, ka viņu pilsētā notiks grandiozs pasākums. Parīziešus aicināja spēļu laikā pamest galvaspilsētu, ja ir tāda iespēja, vai vismaz mazāk izmantot personisko transportu.

“Tās ir spēles pēc kovida. Beidzot mēs varēsim izbaudīt brīvību, nedomāt, vai kāds ir saslimis, un testus katru dienu nevajadzēs taisīt,” teica Krūmiņa. “Protams, es varu runāt tikai par latviešiem – mēs braucam ar prieku. Pagaidām esam seši, bet ceru, ka vēl kāds pievienosies. Normatīvi ir šausmīgi augstu salikti. Gribētos, lai vēl kādi 5-6 cilvēciņi pievienojas, bet nu dzīvosim, redzēsim, vēl laiciņš ir. Mēs braucam, lai parādītu labākos rezultātus, kādus vien varam un, protams, mūsu mērķis ir iznest Latvijas vārdu visā pasaulē.”

Jūnija beigās ir zināms, ka Latviju Parīzes paralimpiskajās spēlēs pārstāvēs Diāna Krūmiņa, Aigars Apinis un Emīls Dzilna vieglatlētikā, Oskars Gailišs šošejas riteņbraukšanā, bet Jurijs Semjonovs pirmo reizi peldēs četras disciplīnas – 50 metrus brīvajā stilā, 100 metrus uz muguras, 50 metrus tauriņstilā un 200 metrus kompleksajā distancē. Savukārt pieredzējušais Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance sacentīsies paraiejādē. Dzilna būs viens no jaunākajiem sportistiem, 23 gadu vecumā debitējot paralimpiskajās spēlēs.

Latvijas delegācijas gala sastāvs būs zināms jūlija otrajā pusē, pastāstīja Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. Vēl ir cerības iegūt starta vietas arī šaušanā, ratiņpaukošanā, vieglatlētikā, loka šaušanā un triatlonā, kas ļautu palielināt sastāvu pat līdz 13 sportistiem.

Parīzes paralimpiskās spēles ilgs no 28. augusta līdz 8. septembrim.

Avots: LSM.lv

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.