Raksta attēls

Diāna Dadzīte izcīna Latvijai bronzu, kļūstot par četrkārtējo paralimpisko spēļu medaļnieci

2021.gada 31.augusts \\ Para vieglatlētika

Šodien vieglatlēte Diāna Dadzīte paralimpiskajās spēlēs šķēpmešanas sacensībās izcīnīja Latvijai bronzas medaļu, aizmetot šķēpu 24,22 metrus tālu. Diāna par 96 cm pārspēja paralimpisko rekordu, ko viņa uzstādīja 2016. gada Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, izcīnot zelta medaļu.

Šogad paralimpiskajās spēlēs zelta medaļu izcīnīja Irānas sportiste Hašemijeha Motagjana Moavi (Hashemiyeh Motaghian Moavi), aizmetot šķēpu 25,50 metru tālumā. Bet sudarba medaļu – Brazīlijas sportiste Raisa Roša Mašado (Raissa Rocha Machado), aizmetot šķēpu 24,39 metru tālumā.

Neraugoties uz ievērojamo progresu, Diāna pēc sacensībām neslēpa sarūgtinājumu un uzsvēra, ka konkurence šajā sporta veidā ir ļoti paaugstinājusies: “Pretinieces šodien bija tiešām labākas par mani, cepuri nost. Vienkārši man ir jāatrod, kur es kļūdas uztaisīju, jāsecina un jāmēģina būt labākai. Es apsveicu meitenes, viņas tiešām man šodien ielika kloķi! Es neesmu apmierināta, jo es gāju uz kaut ko citu. Es gribēju, lai stadionā skan Latvijas himna.”

Jāpiebilst, ka Diānas personīgais un pasaules rekords ir 27,07 metri, ko Diānai izdevās sasniegt Pasaules čempionātā 2017. gadā.

Paralimpiskās spēles Tokijā notiek no 24. augusta līdz 5. septembrim. Tās Latvijai ir notikumiem un piedzīvojumiem bagātas. Līdz šim Rihards Snikus ar godalgoto zirgu King of the Dance ir izcīnījis divas sudraba medaļas paraiejādē. Sudraba medaļu diska mešanā izcīnīja arī vieglatlēte Diāna Dadzīte, pārspējot savu personīgo rekordu. Bronzas medaļu diska mešanā ir izcīnījis Aigars Apinis. Savukārt Latvijas peldētājs Jurijs Semojonvs S8 klasē 100m peldējumā uz muguras izcīnīja vietu finālā, un tur ieguva 8. vietu. Bet jaunā sportiste Baiba Rorbaha valītes mešanas sacensībās uzstādīja personīgo rekordu.

Sacensības Latvijas sportistiem turpināsies vēl arī 2. septembrī, kad savus spēkus pasaules mērogā apliecinās loka šāvēja Ieva Melle un lodes grūdējs Edgars Bergs.

 

 

Pasākums

Paralimpiskās spēles Tokyo 2020
2021.gada 24.augusts līdz 2021.gada 5.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.