Raksta attēls

Diāna Krūmiņa pasaules čempionātā izcīna bronzas godalgu diska mešanā

2023.gada 9.jūlijs \\ Para vieglatlētika

Foto: Ausma Cīrulniece

Latvijas titulētā parasportiste Diāna Krūmiņa svētdien Parīzē pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja bronzas medaļu diska mešanā.

Sacensības diska mešanā F55 grupā Krūmiņa startēja kā piektā un pirmajā mēģinājumā ar 24,55 metru tālu metienu kļuva par vicelīderi. Nākamie četri mēģinājumi bija tuvāki (23,17 – 24,37 – 24,10 – 22,70), bet pēdējā izdevās nedaudz uzlabot rezultātu uz 24,63 metriem.

Par čempioni kļuva pirms latvietes startējusī meksikāniete Roza Marija Gerrero ar 26,12 metru tālu metienu, bet sudrabu izcīnīja kolumbiete Erika Kastano, kura savā labākajā mēģinājumā disku raidīja 25,70 metrus tālu.Sacensībās šajā grupā startēja 12 parasportistes.

2017.gada pasaules čempionātā Krūmiņa (iepriekš – Dadzīte), kļuva par čempioni lodes grūšanā, šķēpa mešanā un diska mešanā. Divus gadus vēlāk viņa pievienoja vēl vienu zelta medaļu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā.

Krūmiņa šajā čempionātā startēs arī šķēpa mešanā.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs arī Aigars Apinis diska mešanā, Raivo Maksims lodes grūšanā un šķēpa mešanā, kā arī Edgars Bergs, Dmitrijs Silovs un Emīls Dzilna lodes grūšanā.

Meistarsacīkstēs piedalīsies apmēram 1330 paravieglatlētu no vairāk nekā 100 valstīm, sportistiem cīnoties ne tikai par godalgām, bet arī ceļazīmēm uz 2024.gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm.

Pasaules čempionāts paravieglatlētikā nākamā gada paralimpisko spēļu mājvietā norisināsies līdz 17.jūlijam.

Avots: LETA

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.