Dobelnieks Jānis Lakstīgala izcīna 3. vietu Eiropas čempionātā un pirmo medaļu Latvijai paraburāšanā

2017.gada 27.jūlijs \\

Dobelnieks Jānis Lakstīgala Polijā, startējot 2.4 metru sacīkšu laivu klasē, izcīnīja 3. vietu Eiropas čempionātā paraburāšanā.

Tas ir pirmais un pagaidām augstākais sasniegums Latvijas paraburāšanas sporta vēsturē.

Lakstīgala čempionātu sāka ar pieticīgu rezultātu, bet turpinājumā ar katru startu savu sniegumu distancē uzlaboja, kas burātājam deva cerības uz augstu vietu kopvērtējumā.
Izšķirošā diena cīņā par vietām un medaļām Lakstīgalam bija sacensību priekšpēdējā diena, kad stiprā vējā, kas brāzmās sasniedza 10-11 m/s spēku, trijos no četriem braucieniem viņš finišēja trešais, nodrošinot nepieciešamo punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

Par čempionāta uzvarētāju kļuva sacensību galvenais favorīts – panākumiem bagātais Polijas paraburātājs Pjotrs Čikotskis, bet otro vietu izcīnīja Īrijas pārstāve Džordžīna Grifina.

Sacensības Gdaņskas līcī mainīgos vēja un laika apstākļos ar desmit braucieniem norisinājās no 18. līdz 22.jūlijam Volvo Gdynia Sailing Days ietvaros.

Lakstīgalam šīs bija otrās sacensības paraburāšanā 2.4 laivu klasē. Jūnija vidū burātājs startēja pasaules čempionātā paraburāšanā Ķīlē (Vācijā), kur ierindojās 40. vietā. Iepriekš Lakstīgala ir startējis ar Mikro klases jahtu komandu sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.