Igaunijas ratiņkērlingisti pēdējā endā nozog Latvijai uzvaru
Šodien, 7.martā Pekinas Ziemas paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlinga izlase rīta spēlē tikās ar Igauniju. Pēc neveiksmīgā spēles sākuma mūsu izlase atguvās un tikai pēdējā metienā izšķīrās spēles liktenis – diemžēl Latvijai par sliktu, ar 5:6 zaudējot Igaunijas izlasei.
1.ends – Šodienas pirmajā cīņā mūsu izlase pirmajā endā izcīnīja pēdējā akmens tiesības. Pirmais Ojāra Brieža akmens nespēj izsist igauņu akmeni no mājas, bet ar otro tas izdodas, paliekot ar savu akmeni kā otram labākajam. Šo akmeni pretinieki neveiksmīgi mēģina izsist, ļaujot Agrim Lasmanim izsist igauņu akmeni un nu jau Latvijai +2. Enda turpinājumā komandas apmainās precīziem “take out” metieniem, līdz kamēr Sergejs Djačenko sar savu otro akmeni netrāpa, un pēc Igaunijas skipa metiena viņiem +2. Tas saglabājas arī pēc Poļinas Rožkovas pēdējā metiena, jo tiek aizmests garām mērķētajam akmenim.
2.ends – Lai atgūtu zaudēto, mūsu izlase izvēlas endu sākt ar sānu sargu, kuram ar otro akmeni Briedis nepaiet garām, uzmetot vājāku. Igaunija tikmēr jau sakrājusi +2 mājā. Situācija mainās pēc Lasmana otrā metiena, kas pēc izsišanas atrodas tuvāk un ir nedaudz pat aizslēpies aiz igauņu centra sarga. Igauņi uzmet savu tuvāk, ko mūsējie neizsit, pretiniekam uzliekot sargu. Diemžēl mēģinājums novākt sargu beidzas mums ļoti slikti, tiek izsists savs akmens, bet igauņu diviem pievienojas vēl viens akmens mājā, kas viņiem dod +3. Latvija paņem minūtes pārtraukumu, kas palīdz uzlabot sarežģīto situāciju, bet vēl joprojām divi labāki igauņiem. Tas saglabājas arī pēc Rožkovas metieniem un jau 0:4.
3.ends – Igaunijai pēc diviem endiem ir ļoti laba precizitāte metienos, ko mūsu izlasei ir jāuzlabo, lai mainītu spēles gaitu. Pirmajos divos metienos mūsējiem izdodas izveidot spēli, kas enda beigās dotu vismaz divus akmeņus. Enda vidū tiek sagaidītas arī pretinieku kļūdas un Latvijas izlase ar diviem akmeņiem atrodas tuvāk centram, bet jau pēc Rožkovas pirmā metiena +3. Dubultais “take out” metiens Igaunijas skipa izpildījumā un neaizmestais Rožkovas akmens līdz mājai enda beigās dod tikai vienu punktu mūsu izlasei 1:4.
4.ends – Pirmie divi mūsu izlase akmeņi nonāk centra sargu pozīcijā, bet igauņi iemet savu otro akmeni mājā aiz sānu sarga. Lasmans atbild ar izcilu metienu uz mājas centru aiz saviem sargiem. Enda turpinājumā mūsu izlase sargā akmeni, kurš atrodas tuvāk mājas centram. Djačenko sarga vietā iemet akmeni mājā, kas dod +2, bet igauņu kļūda “take out” metienā ļauj mums sargāt šos divus akmeņus. Pēc igauņu veiksmīga metiena tuvāk centram paliek tikai viens mūsu akmens. Abu skipu kļūdas situāciju mājā nemaina un mums izdodas nozagt punktu 2:4.
5.ends – Pēc lielā pārtraukuma komandas spēlē tīru spēli līdz Lasmans aiz sava sarga prefekti noslēpj akmeni mājā. To enda gaitā turpinam sargāt. Igauņu skips ar pirmo akmeni beidzot to izsit no centrs, bet Rožkova ar lielisku metienu, izsit igauņu akmeni un perfekti norullē aiz saviem sargiem. Pretinieku skipa pēdējais metiens uz mājas centru ir par vāju, kas ļauj mums samazināt rezultātu līdz -1 (3:4).
6.ends – Mūsu statistika metienos ir uzlabojusies, kas atspoguļojas arī rezultātā, nepalaižot igauņus nekur tālu. Abas komandas endu sāk ar sargiem, igauņiem izmantojot savu sānu sargu un ieejot mājā aiz tā. To pašu aiz centra sargiem izdara Lasmans, turpinot rādīt izcilu sniegumu. Igauņi nolemj vairs nesist mūsu sargus, bet likvidēt mūsu akmeni mājas centrā, kas izdodas. Pēc laba Djačenko metiena, kas ļauj pasist pretinieku akmeni uz mājas beigām, igauņi paņem minūtes pārtraukumu. Pēc tā tiek izdarīts kļūdains metiens un Rožkova ar savu pirmo nodrošina +1, bet otro iemet ļoti tuvu centram. Pateicoties Igaunijas skipa abiem kļūdainajiem metieniem, Latvija nozog divus un pirmo reizi spēlē izvirzās vadībā ar 5:4.
7.ends – Briedis pēc iemesta metiena mājā uzliek centra sargu, ko papildina vēl divi Lasmana sargi. Igauņi sāk spēlēt uz mājas centru, kas nes viņiem rezultātu, pēc pieciem viņu metieniem atrodoties ar diviem tuvāk centram. Djačenko izdodas ar savu otro akmeni nodzēst vienu Igaunijas akmeni un gala rezultātā ļaujam pretiniekam pēc ilga pārtraukuma paņemt tikai punktu, lai izlīdzinātu rezultātu 5:5.
8.ends – Kā jau bija gaidāms, tad igauņi sāk ar centra sargiem, bet mūsu izlase spēlē pēc iespēja tīrāk un jau ar Lasmana akmeni sit ārā igauņu sargus. Mūsu neprecizitātes “take out” metienos igauņiem dod iespēju ielikt savu akmeni mājas centrā, kuru viņi turpina sargāt. Rožkovai ar pēdējo akmeni jāizpilda sarežģīts metiens, kas diemžēl neizdodas, Igaunijai nozogot punktu un uzvaru.
Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs pēc spēles ar Igauniju:
“Nezinu kas ir par problēmu kāpēc nespējam ieiet spēlē. Jo sākums ir graujošs jau trīs vai pat visas četras spēles pēc kārtas. Pie tā būs jāpiestrādā. Pēc tam kaut kādā veidā mēs atgriežamies, bet šoreiz nesanāca. Diemžēl zaudējums spēlē, kuras pretinieks bija jāuzvar.”
Nākamajā spēle jau šodien plkst. 08:35, kurā mūsu izlases pretiniekos būs patreizējie pasaules vicečempioni no Zviedrijas, kuri Phjončhanas paralimpiskajās spēlēs 2018.gadā finišēja tikai 10.vietā.
Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā sava starpā sadalīs bronzas medaļas.
Visas Latvijas izlases spēles, kā arī fināla spēli tiešraidē varēs skatīties LTV7 kanālā, ar nakts spēļu atkārtojumiem.
Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā šogad notiks no 4. līdz 13. martam. Plānots, ka tajās sacentīsies 600 sportisti no 50 pasaules valstīm, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits ziemas paralimpiskajās spēlēs.
Latviju ziemas paralimpiskajās spēlēs pirmo reizi pārstāv Ratiņkērlinga izlase. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvija ziemas paralimpiskajās spēlēs tiek pārstāvēta 3. reizi. 1994. gadā Lilihamerē Latviju pārstāvēja Aldis Šūpulnieks distanču slēpošanā. 2006. gadā Turīnā Latviju pārstāvēja kalnu slēpotājs, tomēr oficiāli rezultāts netika ieskaitīts.
Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.
Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu grafiks, rezultāti un tiešraide LTV7 (pēc Latvijas laika):
8:4 – Dienvidkoreja
3:10 – Kanāda
8:4 – Slovākija
5:6 – Igaunija
/07.03./ 08:35 – Zviedrija
/08.03./ 03:35 – Šveice
/08.03./ 08:35 – Norvēģija
/09.03./ 13:35 – ASV
/10.03./ 08:35 – Lielbritānija
/10.03./ 13:35 – Ķīna
6.kārtas citu spēļu rezultāti:
15:1 Lielbritānija – Šveice
7:4 Kanāda – ASV
Kopvērtējums:
1. Kanāda 4-4-0
2. Zviedrija 2-2-0
3. Norvēģija 3-2-1
3. Lielbritānija 3-2-1
5. Latvija 4-2-2
6. Slovākija 3-1-2
6. Igaunija 3-1-2
6. Koreja 3-1-2
6. Ķīna 3-1-2
10. Šveice 4-1-3
10. ASV 4-1-3
Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/pwg2022?pageType=results
Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.
Foto: Ansis Ventiņš