Raksta attēls

IPC prezidents Pārsons mudina sporta ministrus no visas pasaules palielināt ieguldījumus parasportā

2023.gada 3.jūlijs \\

Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) prezidents Endrū Pārsons aicina sporta ministrus no visas pasaules palielināt savus ieguldījumus parasportā, lai padarītu labāku dzīvi 1,2 miljardiem cilvēku ar invaliditāti.

UNESCO Sporta ministru un atbildīgo pārstāvju par fizisko izglītību un sportu (MINEPS) konferencē Baku Pārsons arī norādīja uz to cik svarīgas ir paralimpiskās spēles un parasports kopumā, kas veicina iekļaušanos sabiedrībā.

“Paralimpiskās spēles ir piemērs tam, ko cilvēki ar invaliditāti var sasniegt visaugstākajā līmenī, ja vien tiek novērsti šķēršļi panākumu gūšanai,” sacīja Pārsons. “Iedomājieties, kā šī iekļaušanas sistēma var darboties, ja to piemēro citās sabiedrības jomās, piemēram, izglītībā, nodarbinātībā, infrastruktūrā un transportā. Tas būtu kas varens.”

Pārsons arī norādīja, ka parasports ir izrādījies milzīgs virzītājspēks, lai mainītu cilvēku attieksmi pret personām ar īpašām vajadzībām, virzītu likumdošanu, dotu iespēju cilvēkiem un mainītu valstu sociālo struktūru.

IPC prezidents aicināja valstu pārstāvjus ieguldīt daudz vairāk līdzekļu parasportā, jo vēl arvien daudzviet ir infrastruktūras, aprīkojuma un integrēšanās programmu trūkums, kas ierobežo dalību sportā un fiziskajās aktivitātēs.

“Pētījumi liecina, ka valstis tērē par 60% līdzekļu vairāk slimību ārstēšanai, ko izraisa sportisko aktivitāšu trūkums, nekā atpūtai un sportam,” atkāja Pārsons. “Tas ir jānovērš.”

IPC prezidents arī norādīja uz paralimpisko spēļu milzīgo ietekmi uz rīkotājvalstīm, uzsverot 2012.gada Londonas spēļu ietekmi uz Lielbritānijas sabiedrību un Francijas valdības veiktajiem pasākumiem Parīzes 2024.gada paralimpisko spēļu organizēšanā.

“Katrs trešais Lielbritānijas iedzīvotājs ir mainījis savu attieksmi pret personām ar īpašām vajadzībām un sešus gadus pēc 2012.gada Londonas paralimpiskajām  spēlēm dati liecina, ka valstī strādā viens miljons cilvēku ar invaliditāti,” sacīja Pārsons, piebilstot, ka arī Francija, gatavojoties 2024.gada Olimpiādei veic pasākumus, lai uzlabotu valstī esošo 12 miljonu invalīdu iespējas nodarboties ar sportu.

Kā norāda IPC organizācijas vadītājs, Francija kopumā ieguldīs ap 1,5 miljardiem eiro, lai uzlabotu infrastruktūru, kas būtu pieejamāka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,  segtu visus izdevumus par ratiņkrēslu iegādi, kā arī samazinājusi nodokli pielāgotam sporta aprīkojumam.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.