Raksta attēls

IZM ar Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidentu pārrunā paralimpiskā sporta aktuālos izaicinājumus un attīstību

2023.gada 6.februāris \\

Šonedēļ, no 5.  līdz  8.  februārim, Latvijā viesojas Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrjū Pārsons (Andrew Parsons). Vizītes laikā viņš tiekas gan ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām, gan Latvijas Paralimpisko komiteju un sportistiem, lai tuvāk iepazītu paralimpiskā sporta aktuālos izaicinājumus un attīstības iespējas. Pirmdien, 6. februārī, Endrjū Pārsons un Latvijas Paralimpiskās komitejas delegācija apmeklēja Izglītības un zinātnes ministriju un tikās ar izglītības un zinātnes ministri Andu Čakšu, parlamentāro sekretāru Kārli Strautiņu un IZM valsts sekretāra vietnieku – Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu.

Tikšanās laikā puses pārrunāja paralimpiskā sporta attīstības iespējas Latvijā, valsts finansiālā atbalsta iespējas, paralimpiskam sportam un pielāgotam sportam kopumā nepieciešamās sporta infrastruktūras pieejamību un citus jautājumus. Parsona kungs atzinīgi novērtēja paveikto ne tikai paralimpiskā sporta jomā, bet arī Latvijas centienus izveidot iekļaujošāku sporta vidi cilvēkiem ar invaliditāti.

Jo īpaši atzinīgi tika novērtēts Latvijas nodoms jaunajā Sporta likumā pilnveidot paralimpiskā sporta tiesisko regulējumu, precizējot Latvijas Paralimpiskās komitejas kompetenci paralimpiskā sporta attīstībā. Tāpat Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents pauda cerību, ka valsts vidējā termiņā radīs iespēju palielināt paralimpiskam sportam paredzēto valsts budžeta finansējumu, kas šobrīd ir zemākais starp visām Baltijas valstīm.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša izrādīja lielu interesi par Starptautiskās Paralimpiskās komitejas izstrādāto izglītības programmu I’mPossible, kas veidota, lai popularizētu paralimpiskās vērtības un paralimpiskās kustības redzējumu jauniešiem visā pasaulē, un mainītu priekšstatus par to, kā jaunieši uztver cilvēkus ar invaliditāti, tādējādi veidojot iekļaujošāku sabiedrību.

Abas puses pārrunāja Krievijas agresīvo karu Ukrainā un starptautiskās sporta sabiedrības nostāju. A.Pārsons arī informēja, ka joprojām paliek nemainīgs Starptautiskās Paralimpiskās komitejas pagājušā gada novembrī pieņemtais lēmums izslēgt Krievijas un Baltkrievijas paralimpiskās kustības no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas un līdz ar to liegt šo valstu sportistiem piedalīties paralimpiskajās sporta sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.