Raksta attēls

Japānas premjerministrs sola drošas Olimpiskās un Paralimpiskās spēles

2021.gada 4.janvāris \\

2021.gada Tokijas olimpiskās spēles un paralimpiskās spēles būs drošas, jaungada uzrunā apliecināja Japānas premjerministrs Jošihide Suga.

Japānā turpina pieaug ar Covid-19 inficēto skaits, ceturtdien Tokijā vien tika konstatēti 1337 pozitīvi gadījumi.

Jaungada uzrunā Suga uzsvēra, ka spēļu rīkošana nekādā veidā neapturēs Japānas centienus apturēt pandēmiju.

“Šovasar mēs uzņemsim Tokijas olimpiskās spēles un paralimpiskās spēles. Mēs pastāvīgi veiksim sagatavošanās darbus, lai aizvadītu drošas un komfortablas spēles,” teica Suga.

Pirms Ziemassvētkiem 2021.gada Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji paziņoja, ka to izmaksas sasniegušas 1,64 triljonus jenu (aptuveni 13 miljardus eiro).

Olimpisko spēļu pārcelšana no 2020.gada izmaksājusi papildu 294 miljardus jenu (2,3 miljardus eiro), no kuriem 96 miljardi jenu atvēlēti koronavīrusa izplatības ierobežošanai.

Pirms olimpisko spēļu pārcelšanas to izmaksas tika lēstas 1,35 triljonu jenu apmērā. No šī brīža izmaksām 721 miljardu jenu segs organizācijas komiteja, ar 702 miljardiem palīdzēs Tokijas pilsēta, bet ar 221 miljardu jenu – Japānas valdība. 2013.gadā, kad Tokija kandidēja uz spēļu rīkošanu, izmaksas tika lēstas 734 miljardu jenu apmērā, taču tagad tās pieaugušas divkārt. Spēļu pretinieki min, ka galējās izmaksas pārsniegs pat trīs triljonus jenu.

Vienkāršojot un optimizējot izmaksas, no iepriekš plānotās summas izdevies ietaupīt 280 miljonus ASV dolāru.

Tokijas olimpiskās pārceltas par gadu un to norise plānota no 23.jūlija līdz 8.augustam, savukārt Paralimpiskās spēles norisināsies no 25.augusta lidz 6.septembrim. 

Kopš 1948.gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Lai gan olimpiskās spēles pieredzēja boikotus, teroraktus un protestus, tās ne reizi netika pārceltas, taču šoreiz koronavīrusa straujā izplatība pasaulē liedza sportistiem pērnvasar pulcēties Tokijā. Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Avots: Leta.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.