Raksta attēls

Jaunais loka šāvējs Pauls Valdners Eiropas Para jaunatnes spēlēs ierindojas dalītajā 9.vietā

2025.gada 24.jūlijs \\ Loka šaušana

23.jūlijā sacensības Eiropas Para jaunatnes spēlēs Stambulā aizvadījis viens no Latvijas komandas jaunākajiem sportistiem – loka šāvējs Pauls Valdners. kurš savās pirmajās starptautiskajās sacensībās izcīnījis dalīto 9.vietu. 

Pauls Valdners, kuram šobrīd ir 12 gadu, startēja Compound U23 Open klasē, sacenšoties ar vēl 10 loka šāvējiem. Pēc 60 izšautām bultām kvalifikācijā, Pauls ieņēma 10.vietu, par 9 punktiem pārspējot sportistu Ismaīlu Aļahverdijevu no Azerbaidžānas.  Pēc kvalifikācijas raunda Latvijas sportists tika ielikts pārī ar Itālijas sportisti Letīciju di Silvestro, kur 1/8 finālā jaunais Latvijas sportists līdzīgā cīņā atzina itāļu sportistes pārākumu. Tādejādi Pauls Valdners savās pirmajās sacensībās ieguva dalīto 9.vietu. 

“Bija ļoti laba konkurence ar bagātīgu pieredzi. Protams, pašam bija mīnusiņi arī, kam pievērst uzmanību nākotnē. Pietrūka mammas klātbūtne un mājās palikušais kaķis, kuri, iespējams, būtu man devuši lielāku motivāciju. Kopumā sacensībās viss bija labi – lieliska pieredze,” savas pirmās sacensības komentē 12 gadīgais Pauls. 

Paulam šī bija pirmā sacensību pieredze ārvalstīs. Viņš sacensībās uzrādīja rezultātu, kas atbilda treniņos kontrolšaušanā sasniegtajam, tādēļ iegūtā dalītā 9. vieta ir objektīva un precīzi atspoguļo viņa pašreizējo sportisko līmeni. Sacensību laikā piedzīvojām plašu emociju gammu, taču, kā allaž, Pauls ar tām veiksmīgi tika galā un turnīrcīņā, spītējot nogurumam, demonstrēja cienīgu sniegumu. Nevaru noliegt – arī man šī bija pirmā pieredze šāda līmeņa sacensībās, un tas sniedz milzīgu gandarījumu par redzēto un piedzīvoto,” sava audzēkņa Paula Valdnera startu komentē viņa treneris Mārtiņš Nešpors

Eiropas Para jaunatnes spēlēs Stambulā piedalās vairāk nekā 700 sportistu no 35 valstīm, sacenšoties 9 sporta veidos – vieglatlētikā, loka šaušanā, boccia, para taekwondo, para džudo, golbolā, ratiņbasketbolā, peldēšanā un para galda tenisā. Latviju šajās sacensībās pārstāv 5 sportisti 3 sporta veidos – Rūdolfs Rūdulis, Jēkabs Kristaps, Dmitrijs Ritikovs, Artūrs Strads un Pauls Valdners. 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.