Raksta attēls

Jaunais para sportists Valters Voičis debitē para galda tenisa turnīrā Somijā

2022.gada 22.septembris \\ Para galda teniss

Jaunais para sportists galda tenisā, juniors, Valters Voičis (14 gadi) debitēja para galda tenisa turnīrā Para Finland Open Somijā, kurš notika no 7.-12.09.2022. pilsētā Pajulahti.

Iepriekšējo turnīru Para Finland Open, Somija organizēja 2019.gadā, kaut arī pandēmija pārbaudījusi somu resursus, viņiem izdevās noorganizēt sacensības, kurās piedalījās 150 spēlētāji no 28 valstīm. Kopā ar treneriem, palīgiem, tiesnešiem un citiem piederīgiem, nedēļas nogale Pajulahti Olimpiskajā un Paraolimpiskajā centrā pulcēja gandrīz 300 cilvēkus, kurus interesē para galda teniss.

 Vislielākais dalībnieku skaits bija no galda tenisa lielvalstīm Ķīnas, Japānas, Korejas un arī Zviedrijas, kurai ir senas galda tenisa tradīcijas.

Starptautiskie klasifikatori bija no Spānijas, Korejas, Zviedrijas un Šveices. Pablo Perez (Spānija) un Heinz Zwerina (Šveice) bija Valtera klases noteikšanas klasifikatori, kuri noteica viņam 6 klasi. Valters bija jaunākais dalībnieks savā klasē, kā arī jaunākais visā turnīrā, bez jebkādas starptautisku sacensību pieredzes. 6 klase tika sadalīta divās grupās. Ceturtdaļfinālā Valteram bija trīs spēles. Spēlējot ar pieredzējušiem spēlētājiem, katrā setā tika gūti punkti. Valteram izdevās ātri pielāgoties pareizai bumbiņas servēšanai, jo darbojas tikai viena roka un tā ir kreisā.

 Valters trenējas Bērnu un jauniešu sporta studijā “Vingrs”, Rīgā. Plānojam treniņu grafikā pielikt vēl vienu dienu, lai varētu trenēties trīs reizes nedēļā, četrus turnīrus gadā, lai nokļūtu ITTF reitinga sarakstā, para galda tenisa nometnēs un nometnēs medicīniskai 6 klasei.

Liels paldies Latvijas Paralimpiskajai komitejai par atbalstu, Bērnu un Jauniešu studijai “Vingrs” par trenēšanās iespējām. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.