Raksta attēls

Jonasts izcīna zeltu, Melle bronzu lokšaušanas sacensībās Suntažos

2024.gada 2.maijs \\ Loka šaušana

Pagājušās nedēļas nogalē Suntažos notika loka šaušanas sacensības ar nosaukumu Treniņsacensības – 6, kuras organizēja loka šaušanas sporta klubs Archery 4 All. Šajās sacensībās vispārējā konkurencē piedalījās pieci Latvijas para loka šāvēji – Ieva Melle, Irina Zubova, Gints Jonasts, Jānis Kants un Dainis Jansons.

Sacensības sākās ar 70 metru kvalifikācijas raundu kur Olimpiskā loka grupā Melle ieguva 576 punktus, Jonasts 534, Zubova 523, Kants 508, bet Janosns 457 kvalifikācijas punktus.

Pēc kvalifikācijas sekoja individuālās turnīrcīņas un tika izcīnītas medaļas. Gints Jonasts pirmajā turnīrcīņā guva uzvaru pār savu pretinieku Gļebu Kononovu ar 6:4. Arī otro cīņu Jonasts uzvarēja pieveicot savu pretinieku Dilanu Godu-Romanovski ar 7:3. Tālāk Jonastam bija cīņa par zelta medaļu, kur ar 6:4 viņš uzvarēja Romanu Sergejevu un izcīnīja 1. vietu un zelta medaļu šajās sacensībās 8 vīriešu konkurencē. 2. vietā ierindojās Romans Sergejevs, bet 3.vietu ieņēma Dilans Gods-Romanovskis.

Sieviešu konkurencē Ieva Melle no pirmās turnīrcīņas bija brīva. Tālāk viņas pretiniece bija Anna Mihailova, kuru Melle uzvarēja ar 6:2. Nākamā parasportistes cīņa bija ļoti sīva, kur tomēr ar 7:3 pārāka bija viņas pretiniece Jeļena Kononova. Noslēdzošajā turnīrcīņā Melle guva uzvaru pār Kintiju Laimu Trinkūni ar 6:0 un izcīnīja 3. vietu un bronzas medaļu šajās sacensībās 10 sieviešu konkurencē. 2. vietā Jeļena Kononova, bet uz augstākā goda pjedestāla kāpa Līga Zommere.

Arī para lokšāvēja Irina Zubova no pirmās cīņas bija brīva, bet nepārvarot otro cīņu un zaudējot Jeļenai Kononovai ar 2:6 ierindojās 6. vietā 10 sieviešu konkurencē.

Nepārvarot pirmās cīņas Jānis Kants un Dainis Jansons ar 0:6 abi piekāpās saviem pretiniekiem. Rezultātā Jānis Kants ierindojās 7. vietā, bet Dainis Jansons ieņēma 8. vietu 8 sportistu konkurencē.

Sacensību rezultātus iespējams apskatīt šeit

Paldies organizatoriem, kuri bija parūpējušies gan par labiem laikapstākļiem, gan sacensību vietas pielāgotību sportistiem ar invaliditāti!

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.