Kāpa ‘2017 – vislielākie orientēšanās svētki baltijā

2017.gada 3.jūnijs \\ Orientēšanās

Pagājušā gadsimta 87. gadā jeb pirms 30 gadiem, vasaras vidū, netālu no Tukuma pie Jumpravas ezera pulcējās vairāki simti zaļā stadiona cienītāji no visas Latvijas, lai piedalītos pirmajās orientēšanās trīsdienu sacensībās KĀPA’87. Bija arī viesi no Igaunijas. No 1989. gada šajos orientieristu svētkos sāk piedalīties dalībnieki no daudzām citām valstīm, tai skaitā arī no Skandināvijas valstīm, kuras pasaulē uzskata par orientēšanās sporta lielvalstīm. Un ar gadiem dalībnieku skaits, no mazuļa līdz sirmgalvim pieauga, un jau daudzus gadus tas sniedzas pāri pusotram tūkstotim.

Līdz 2006. gadam šīs trīsdienu sacensības norisinājās tikai orientēšanās skrējiena disciplīnā.

Bet no 2007. gada jeb pirms 10 gadiem, pateicoties Latvijas orientēšanās federācijas un Orientēšanās kluba „KĀPA” atbalstam un sapratnei par sociālās integrācijas lielo nozīmi, kad jebkuram garām gājējam ir iespējas redzēt to, kā cilvēkiem ar dažādām fiziskajām īpašībām ir vienotas intereses, programma tika papildināta ar Taku-O disciplīnu.

Savukārt no 2012. gada šo sacensību programma tika papildināta ar trešo orientēšanās sporta disciplīnu – veloorientēšanās. Līdz ar to šie Baltijas vislielākie orientieristu svētki ir kļuvuši daudzveidīgi.

Līdz šim, katru gadu, vasaras vidū šis orientieristu lielais saiets norisinānājās tikai trijos Latvijas reģionos – Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē. Savukārt šogad, pirmo reizi orientēšanās trīsdienu KĀPA vēturē, šie zaļā stadiona cienītāju svētki norināsies Latgalē.

No 30. jūnija līdz 2. jūlijam Daugavas loku dabas parkā pie Krāslavas, atkal pulcēsies šī, videi draudzīgā un tautai veselīgā sporta veida cienītāji.

Katru gadu, šajā pasākumā un arī šoreiz norināsies ne tikai sacensības vien, bet būs arī zaļumballe, kā arī dažādas radošās darbnīcas bērniem, dažādi konkursi un loterijas, līdz ar to balvas varēs izcīnīti arī tie, kuriem distancēs tās nebija lemts izcīnīt. Bet galvenās balvas – dzīves daudzveidību, emocionālo pacēlumu un patīkamas atmiņas iegūs visi.

Vairāk par vislielākajiem orientieristu svētkiem Baltijā lasi un skaties šajā saitē: http://2017.kapa.lv

Ja līdz šim vēl neko nezini gan par orientēšanās sporta daudzveidību un par Taku-O, tad lasi un skaties šajā saitē: http://www.draugiem.lv/taku-abc.lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.