Kauņas starptautiskais šovdauna turnīrs 2017

2017.gada 30.jūnijs \\ Šoudauns

Aizvadītajā nedēļā, tieši Līgo svētkos no 23.-25. jūnijam, Lietuvā Kauņā norisinājās starptautiskais šovdauna turnīrs. Dalību turnīrā ņēma 10 valstu dalībnieki- 24 vīrieši un 10 sievietes, tai skaitā četri spēlētāji no Latvijas- abi mūsu līderi Ziedonis Mazūrs un Liene Fībiga, tāpat arī liepājnieks Raimonds Briežkalns un jaunais talants Deniss Ovsjaņņikovs. Tāpat vērts atzīmēt, ka pirmo reizi šāda augsta līmeņa turnīrā kā viens no sacensību tiesnešiem bija ar kāds Latvijas pārstāvis – Artūrs Būda.

Uz turnīru Kauņā Liene devās, ka viena no divām galvenajām sacensību favorītēm, kopā ar lietuvieti Oksanu Dombrovoļskaju. Tā vismaz likās pirms sacensībām sieviešu konkurencē. Tomēr kā izrādījās platu soli savā meistarībā uz priekšu ir spērušas Krievijas šovdauna spēlētājas, kuras lika krietni vien pasvīst abām favorītēm.

Grupu turnīrā to pierādīja arī Krievijas čempiones Ilvinas Nasirovas uzvara pār mūsu Lieni 2 setos 11:7 un 11:7. Tā sanāca, ka ne Liene ne Oksana neuzvarēja savās grupās, tomēr sākoties izslēgšanas spēlēm abas favorītes pielika savā sniegumā un ceturtdaļfinālā kā arī pusfinālā uzvarēja savas pretinieces no Krievijas.

Gaidītais fināls starp Lieni un Oksanu varēja sākties. Noteikti jāmin, ka abas dāmas finālā startēja ar kāju savainojumiem. Lieliska finālcīņa, kuras iznākums tika izšķirts 4 setos. 12:8 9:12 12:4 un 12:7 mūsu Lienes labā un turnīra čempiones gods rokā. Noteikti jāatzīmē, ka šis ir kārtējais vēsturiskais ieraksts Latvijas šovdauna grāmatā, jo pirmo reizi, kāds/a no spēlētājiem/ām kļūst par starptautiska turnīra čempioniem. Panākums ļauj Lienei pasaules reitingā pakāpties jau līdz sestajai pozīcijai. Tā turpināt!

Vīriešu konkurencē startēja 24 dalībnieki ar ļoti spēcīgu sastāvu. Šeit atšķirībā no sieviešu konkurences nebija tik izteiktu favorītu. Mūsu pārstāvji turnīru iesāka ar dažādām sekmēm. Pirmo spēli uzvarēja tikai Deniss pārspējot spēcīgo slovāku Pāvolu Kubosko, savukārt Ziedonis un Raimonds bija atbilstoši reitingam vienā grupā un pirmajā spēlē piedzīvoja zaudējumus 3 setu spēlēs, kas kā vēlāk izrādījās abiem spēlētājiem bija ne tā veiksmīgākā turnīra iesākums.

Otrajā kārtā zaudēja arī Deniss, kamēr Ziedonis savstarpējā spēlē trijos setos pārspēja Raimondu, kas jau nozīmēja, ka Raimonds no grupas netiks ārā, atlika cerēt uz Ziedoni. Pēdēja grupu turnīra kārtā mūsu jauneklim Denisam bija jāspēlē pret mājinieku Edgaru Mataku, kur bija jāpierāda arī nervu noturība pret mājinieku fanu skaļo atbalstu, kas arī 3 setos izdevās. Vēl vienu zaudējumu 3 setos piedzīoja Raimonds līdz ar nācās cīnīties tālāk par 19.vietu.

Ziedonis grupas izšķirošajā spēlē diemžēl atzina slovāka Dušana Milo pārākumu un pirmo reizi kopš ilgiem laikiem nespēja kādā turnīrā pārvarēt grupu turnīra fāzi, tālāk spēlējot par 13.vietu.

Deniss iekļūstot turnīra 12 labāko spēlētāju skaitā otrajā kārtā lika daudziem saprast, ka ar viņu turpmākajos turnīros ir nopietni jārēķinās, jo viņa sniegumam reti kurš spēja atrast pretargumentus. Vispirms Deniss uzvarēja francūzi Džeremiju Travēru, tālāk sekoja ļoti emocionāla spēle pret mājinieku favorītu Mindaugu Dvilaiti, kurš arī tika pārspēts 3 setos.

Turpinājumā tika aizvadīta viena no fantastiskākajām turnīra spēlēm Denisa un soma Tēmu Rūhonena izpildījumā, pēc kuras soms tā arī pateica, ka, lai uzvarētu spēli 3 setos viņam bija jārāda viss uz ko viņš ir spējīgs. Diemžēl pašās beigās nostrādāja Tēmu pieredze. Vēlāk Deniss uzvarēju gan Latvijā zināmo Vladislavo Lapčenko un arī Dušanu Milo no Slovākijas. Grupā otrā vieta un ceturdaļfināls pret ļoti spēcīgo francūzi Tibo Le Brūnu. Tikmēr savas atlikušās spēles izspēlēja Ziedonis un Raimonds beigās Ziedonim cīņā par 15.vietu zaudējot Pāvolam Kubosko un Raimondam par 19. vietu pārspējot itāli Stefano Greci.

Deniss aizvadīja atzīstamu ceturdaļfinālu pret Tibo, vienu setu arī uzvarot, tomēr šķiet šādu maču pieredze darīja savu un zaudējums tajā. Tā nu sanāca, ka turnīru Deniss noslēdza ar trim zaudējumiem pēc kārtas, jo vēl tika zaudēts somam Jouni Vitimaki un spēlē par 7. vietu citam francūzim Pjēram Bertrāndam, tomēr gūtā pieredze un parādītais kopējais sniegums turnīrā liek uz nākotni raudzīties pat ļoti cerīgi. Galvenais saglabāt vēsu prātu, kas šādos turnīros un šādos mačos bieži vien izšķir uzvarētājus.

Jāsaka, ka Latvijas delegācijai šis Kauņas turnīrs bija veiksmīgs ne tikai no sportiskās puses, bet arī no tiesnešu lauciņa puses. Turnīrā tiesneša darbību eksaminēšanu bija jāaiziet Latvijas galvenajam tiesnesim Artūram Būdam, kurš to veiksmīgi arī izdarīja un pēc šī turnīra jau skaitās oficiāli starptautiskais šovdauna tiesnesis, kas ir tiešām atzīstams un vērā ņemams sasniegums.

Novēlot Latvijas delegācijai arī turpmāk veiksmīgus startus pie šovdauna galda!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.