Kērlingisti iedvesmas pilni noslēdz attīstības nometni Rīgā
Vakar, 2.septembrī beidzās piecu dienu garā Pasaules kērlinga federācijas (WCF) rīkotā “Stepping Stone Programme” kērlingistu attīstības nometne, kas aizsākās 29.augustā.
Šī bija lieliska iespēja gan ratiņkērlinga komandām, gan sieviešu, vīriešu, junioru un jauktā pāra komandai apgūt dažādas jaunas tehnikas, kuras pielietojamas fiziskajā un mentālajā sagatavotībā. Bez tam komandas uzzināja kā efektīvāk plānot savu sezonu, lai būtu vislabākajā fiziskajā formā tieši uz sezonas nozīmīgākajām sacensībām.
Nometnes pirmajās divās dienās Kriss Boudens (Kanāda) strādāja pie RKK/Rožkovas un Alliance/Dimbovska komandu tehniskas uzlabošanas, savukārt Kens Beignels palīdzēja uzlabot komandu saliedētību un mentālo sagatavošanu.
Latvijas izlases ratiņkērlinga komandas spēlētājs Ojārs Briedis atzina, ka gan nometnes laikā, gan pēc tās visi spēlētāji bija apmierināti ar iegūtajām zināšanām un liktās cerības ir attaisnojušās pilnībā.
“Saņēmām diezgan daudz informācijas par visu – tehniku, stratēģiju, komunikāciju, kā arī mentālo gatavošanos. Psihologs arī ieskicēja kā jāveido komanda, katra komandas dalībnieka lomu komandā, uzdevumiem gan spēles laikā, gan treniņos, gan arī ārpus laukuma,” piebilda Ojārs.
Par turpmāko treniņu procesu niansēm Ojārs norāda: “Esam ieskicējuši lietas, ko tuvākā nākotnē pamēģināsim treniņos un spēlēs. Tās nebūs papildus lietas, ko darīsim, drīzāk izmēģināsim un pārbaudīsim to informāciju, ko iedeva treneri no Ziemeļamerikas. Pamēģināsim to darīt tā kā viņi to dara un tad varēsim izdarīt secinājumus.
Es personīgi ar nometni esmu ļoti apmierināts un galvenais ko ieguvu ir tas, ka uzzināju kā aptuveni strādā komandas, kuras ir izcīnījušas uzvaras pasaules čempionātos, kā arī olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs.”
Laika posmā no 31.augusta līdz 2.septembrim sieviešu, vīriešu, jauktā pāra komandas, kā arī potenciālie junioru izlases dalībnieki guva zināšanas gan no mentālā trenera Kena Beignela (Kanāda), gan Skota Arnolda (Kanāda).
Par iegūto zināšanu vērtīgumu dalījās šī gada Latvijas sieviešu komandu čempione Ieva Rudzīte: “Nometnes laikā bija iespēja uzzināt speciālistu viedokļus dažādos jautājumos gan uz ledus, gan ārpus tā. Liels uzsvars tika likts uz sezonas un treniņu plānošanu, kā arī regulāru sekošanu līdz komandas progresam.
Man pašai visinteresantākā likās nodarbība par mentālo sagatavošanos, jo pati šai jomai līdz šim biju pievērsusi mazāk uzmanības. Programma noteikti iedvesmoja pozitīvi uzsākt sezonu, izdarīt vairāk un pamudināja sakārtot dažādus procesus gan komandā, gan man kā spēlētājai, kas līdz šim tika atstāti malā.”
Ne tikai Latvijas kērlingisti, bet arī treneri bija gandarīti par padarīto. Nelielu interviju pēc nometnes sniedza Skots Arnolds.
L.M.: Kā Jums patika strādāt ar Latvijas kērlingistiem?
S.A.: Latvija man ir ļoti tuva sirdij, it īpaši Rīga. Manas pirmās sacensības, kad uzsāku darboties Pasaules kērlinga federācijā (WCF), bija pasaules sieviešu kērlinga čempionāts 2013.gadā Rīgā. Šī čempionāta laikā es satiku tik daudz cilvēku, kuri tagad man ir atpazīstamas, draudzīgas sejas, kur vien es ceļoju. Daži no sportistiem, ar kuriem mēs strādājām “Stepping Stone Programme” laikā, bija šo cilvēku vidū, bet dažiem citiem šī nebija pirmā reize, kad mums bija iespēja strādāt kopā uz ledus. Ir tik patīkami atkal redzēt šos sportistus un redzēt kā tie gadu gaitā ir attīstījušies. Tāpat arī jaunie sportisti, viņi nes tādu pašu entuziasmu un aizrautību par šo sportu, ko esmu radis apbrīnot latviešu kērlinga saimē.
L.M.: Kas ir tās galvenās lietas, kas Latvijas kērlingistiem pietrūkst, lai sasniegtu ko vairāk?
S.A.: Latvijas kērlingistiem ir visas prasmes, lai pārietu šī sporta nākamajā līmenī. Tas, kas viņiem trūkst, ir specializētās halles un personāls, lai palīdzētu viņu apmācības procesā. Pasaules labākajiem atlētiem kērlings ir kā darbs un viņi tiek finansiāli atbalstīti, lai būtu sacensību režīmā visu laiku. Panākumi – arī Latvijai tie ir gaidāmi, tomēr tas aizņems laiku, lai Latvijas komandas gūtu panākumus uz pasaules skatuves. Bet tas nebūt nebūs ilgi jāgaida.
L.M.: Kāds ir mūsu kērlingistu potenciāls?
S.A.: Kērlingā panākumi nenotiek tik ātri. Sporta tehniskos aspektus var apgūt salīdzinoši īsā laikā, bet to pieslīpēšana aizņem daudz ilgāku laiku. Stratēģija aizvien attīstās tā pat kā komandas. Panākumi reizēm var šķist, ka ir grūti sasniedzami. Es uzskatu, ka komandām, ar kurām mēs strādājām “Stepping Stone Programme” laikā, ir potenciāls sasniegt savus mērķus, bet viņiem ir jāsaprot, ka viņi tikai tagad uzsāk savu ceļojumu un tas prasīs laiku. Ja viņi tic procesam un paši sev, viņu kā kērlingistu nākotne ir ļoti aizraujoša, pārstāvot Latviju.
L.M.: Vai ir kāda īpaša ziņa, ko Jūs vēlētos nodot visai Latvijas kērlingistu saimei?
S.A.: Kērlings ir sports, ko jebkurā vecumā var izbaudīt ikviens. Komandās var būt dažāda vecuma spēlētāji un tās neaprobežojas tikai ar vienu dzimumu. Sportisti ar invaliditāti var ne tikai censties uzvarēt paralimpiskajās spēlēs, bet var viegli izbaudīt spēles pret veselajiem sportistiem. Kērlings ir vispusīgs. Ir svarīgi izplatīt šo vēstījumu ģimenēm, draugiem un paziņām, lai palīdzētu attīstīt šo sporta veidu un radīt jaunu kērlinga haļļu celtniecības iespējas Latvijā. Izaugsme palīdzēs veicināt panākumus, kas savukārt veicinās izaugsmi.
Informāciju sagatavoja:
Linda Mangale
+371 29128193
linda@curling.lv