
Laba projekta ideja ir kā pirmais solis uz panākumiem – aizvadīts seminārs parasporta federāciju pārstāvjiem
Laba projekta ideja ir kā pirmais solis uz panākumiem, bet tā izstrādei nepieciešamas specifiskas zināšanas un īstenošanai – rūpīga plānošana un pārdomāta finanšu piesaiste, tāpēc Latvijas Paralimpiskā komiteja ar IKT “BITE Latvija” atbalstu 22. februārī “ATTA centrā” Rīgā rīkoja semināru, kurā aicināja piedalīties parasporta federāciju pārstāvjus, lai sniegtu noderīgu informāciju projektu sagatavošanas procesā.
Semināru vadīja lektore Inese Šubēvica, kurai ir ilgstoša pieredze apmācību vadīšanā NVO pārstāvjiem, valsts un pašvaldības institūciju un uzņēmumu pārstāvjiem, kā arī jauniešiem, jaunatnes organizāciju un jaunatnes jomas aktīvistiem.
Apmācību laikā I.Šubēvica sniedza ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktiskus padomus un piemērus no savas profesionālās darbības, iepazīstinot gan ar vispārīgiem projektu izstrādes pamatprincipiem, gan pievēršot uzmanību projekta pieteikuma sagatavošanas knifiem un projekta idejas apraksta nozīmīgumam. Tāpat semināra laikā bija iespēja uzzināt plašāk par daudzveidīgajiem finanšu avotiem Latvijas un starptautiskā līmenī, kā arī to specifiku.
“Šodien mēs tikāmies ar brīnišķīgajiem parasporta organizāciju pārstāvjiem, lai runātu par to, kas ir projekts, ko mēs ar to saprotam, kā varam ikdienas dzīvē un darbā izmantot, arī par to, kā piesaistīt finansējumu savām idejām. Galvenais uzsvars šodien bija, lai dalībnieki notic, ka projekts nav nezvērs un finanašu piesaiste nav kosmoss, ka ikkatrs mēs to varam izdarīt. Mēģināju iedot viņiem pārliecību, ka viņi var, un man ir sajūta, ka tas izdevās, jo dalībnieki aktīvi iesaistījās, atzina, ka ir ieguvuši arī kaut ko vērtīgu. Man atliek tikai novēlēt – lai izdodas,” stāsta, I.Šubēvica.
Latvijas Kērlinga asociācijas pārstāve Evita Regža pēc semināra dalījās ar iespaidiem: “Šī ir pirmā reize, piedaloties Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajos apmācību cikla semināros, mani uzrunāja saturs, kas tika publicēts. Es ikdienā palīdzu ratiņkērlingam organizēt turnīrus, tāpēc uzzināt vairāk par projektu vadīšanu likās likumsakarīgi. Es sacensības rīkoju jau vairāk nekā 10 gadus, pēdējos gados arī ratiņkērlingam – jo liekas būtiski iekustināt sabiedrību, īpaši cilvēkus ar kustību traucējumiem. Uzskatu, ka no katras pieredzes un semināra var kaut ko iegūt un paņemt sev, paldies par šādu iespēju, šodien uzzinātais noteikti noderēs jaunu mērķu sasniegšanai.”
Šis bija Treneru un Sportistu akadēmiju cikla trešais bezmaksas seminārs, tuvākajā laikā tiks organizēti arī vairāki citi semināri par aktuālām tēmām, lai radītu iespēju, sportistiem, treneriem, atbalsta personālam un parasporta federācijām iegūt visaptverošas zināšanas, kas var būt noderīgas ikdienas darbā.