Raksta attēls

Labākie Latvijas sportisti tiks godināti “Trīs Zvaigžņu balvas” pasākumā

2020.gada 29.septembris \\

2020. gads būs pagrieziena punkts labāko sportistu, treneru, komandu un citu ar sporta nozari saistītu notikumu noteikšanā. Latvijas sporta sabiedrībā tiek ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā – “Trīs Zvaigžņu balva”. Jaunajā apbalvojumā būs nominācija “Paralimpiskais sportists/-e”, kā arī paralimpiskā sporta pārstāvji un sasniegumi varēs tikt nominēti arī citās nominācijās.

“No šī gada Latvijā tiek ieviests jauns, demokrātiskāks un sabiedrībai atvērtāks apbalvojuma koncepts sasniegumu godināšanai sporta nozarē”, atklāj Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. “”Trīs Zvaigžņu balva” paredz jaunu nomināciju klāstu, kā arī lielāku sabiedrības iesaisti laureātu noteikšanai. Turpmāk nominācijās būs ietvertas arī pašvaldības un sporta federācijas, kuru efektīva darbība ir ļoti svarīga sporta attīstībai Latvijā.”

“Jauno konceptu sasniegumu godināšanā veidojam, lai apbalvojums sporta nozarē attīstītos, kļūtu demokrātiskāks, atvērtāks sabiedrībai un apliecinātu sporta nozares vienotību un līdzvērtību”, uzsver Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers. ““Trīs Zvaigžņu balva” apzinās, noteiks un godinās sportistus, komandas un organizācijas – sporta izcilības Latvijā, tā vienos un saliedēs Latvijas sporta nozari, kā arī stiprinās sporta nozares prestižu.”

“Jaunais apbalvojuma koncepts ietver arī Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Paralimpiskās komitejas ciešāku sadarbību”, akcentē Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte. “Apbalvojums paralimpiskajā sportā vairs nav speciālbalva, bet gan pastāvīga, visām citām nominācijām līdzvērtīga nominācija. Turklāt paralimpiskā sporta pārstāvji un sasniegumi var būt nominēti arī citās nominācijās. Tas apliecina sporta un parasporta, olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumu līdzvērtību.”

“Trīs Zvaigžņu balva” tiks pasniegta 12 nominācijās:

 • Sporta pedagogs/-e (nosaka Izglītības un zinātnes ministrija);
 • Mūža ieguldījums sportā (izvirza žūrija);
 • Paralimpiskais sportists/-e;
 • Gada sporta federācija;
 • Gada sportists;
 • Gada sportiste;
 • Gada sporta komanda;
 • Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos;
 • Gada treneris/-e;
 • Gada izrāviens sportā;
 • Gada sporta pašvaldība;
 • Gada notikums sportā.

Pretendentus katrā nominācijā (izņemot nominācijas Sporta pedagogs/-e un Mūža ieguldījums sportā) izvirzīs plašs sporta nozares profesionāļu un sporta žurnālistu loks, savukārt balsojumā noteicošā loma būs tautas, sporta žurnālistu, kā arī sportistu balsojumam.

Balsojums par “Trīs Zvaigžņu balvas” nominācijām notiks divās kārtās. Pirmā kārta noritēs no 5. līdz 23.oktobrim, kad tiks izvirzīti kandidāti 10 nominācijās, savukārt otrā kārta notiks no 5. līdz 29.novembrim. Otrajā kārtā norisināsies balsojums, kur 50% noteiks sabiedrības viedoklis, bet atlikušo pusi noteiks akreditētie sporta žurnālisti un sportisti.

“Trīs Zvaigžņu balvas” žūrijas komisijas uzdevums būs apkopot un apstiprināt balsojuma rezultātus, izvirzīt un apstiprināt nomināciju par Mūža ieguldījumu sportā, kā arī autorizēt Izglītības un zinātnes ministrijas sporta pedagoga konkursa rezultātus. Žūrijas komisija sastāvēs no 9 locekļiem un tās vadītājs ir Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš, bet locekļi ir pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas – Līga Lejiņa un Edgars Severs, Latvijas Olimpiskās komitejas – Juris Binde un Kārlis Lejnieks, Latvijas Paralimpiskās komitejas – Daiga Dadzīte un Kaspars Iesaliņš, Latvijas Sporta federāciju padomes – Einars Fogelis un Mārtiņš Lazdovskis.

“Trīs Zvaigžņu balva” pirmo reizi tiks pasniegta 29.decembrī plkst.19:00 “Hanzas peronā”.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balvu” organizē vadošās Latvijas sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome, ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.