Raksta attēls

Labanovam pasaules čempionātā paravieglatlētikā 12.vieta šķēpa mešanā

2024.gada 18.maijs \\ Para vieglatlētika

Latvijas parasportists Ingus Labanovs sestdien Kobē pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja 12.vietu šķēpa mešanā.

Labanovs F-57 grupā otrajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 33,63 metri, ieņemot 12.vietu 12 sportistu konkurencē.

Pirmajā mēģinājumā Latvijas sportists šķēpu raidīja 31,80 metru tālumā, trešais mēģinājums netika ieskaitīts, bet turpmākajos metienos Labanova mestais šķēps lidoja 33,02, 31,77 un 29,89 metrus.

Par uzvarētāju ar piektajā mēģinājumā sasniegtajiem 50,18 metriem, kas ir jauns sacensību rekords, kļuva brazīlietis Siseru Nobre.

Otro vietu ar 49,80 metriem ceturtajā mēģinājumā izcīnīja turks Muhammets Halvandi, bet trešo vietu ar 49,61 metru ceturtajā mēģinājumā – irānis Amanolahs Papi.

Labanovam piektdien bija jāpiedalās kvalifikācijas sacensībās, kurās pieci sportisti cīnījās par četrām vietām pamatsacensībās. Labanovs ar rezultātu 34,53 metri, kuru sasniedza trešajā mēģinājumā, ieņēma ceturto vietu. Pirmajos divos mēģinājumos viņam padevās 33,91 un 33,73 metru tāli metieni.

Jau ziņots, ka sestdien Kobē Emīls Dzilna F-12 veselības grupā lodes grūšanā ar rezultātu 15,00 metri septiņu sportistu konkurencē izcīnīja Parīzes paralimpisko spēļu ceļazīmi.

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim. Spēļu ceļazīmi var iegūt, sacensībās izcīnot pirmo vai otro vietu. Gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņems sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi iegūs ceturtās un piektās vietas ieguvēji.

Latviju Kobes vieglatlētikas stadionā pārstāv Baiba Rorbaha, kura startēslodes grūšanā un vālītes mešanā, Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana).

Viņiem līdzi ir devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča.

Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā pasaules čempionātā nepiedalīsies, gatavojoties Parīzes spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalīsies apmēram 1300 sportistu no 100 valstīm.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.