Raksta attēls

Labanovs Pasaules čempionātā paravieglatlētikā pārvar šķēpmešanas kvalifikāciju; Rorbahai 12.vieta vālītes mešanā

2024.gada 17.maijs \\ Para vieglatlētika

Latvijas parasportiste Baiba Rorbaha piektdien Kobē pasaules čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja 12.vietu vālītes mešanā F-32 grupā, bet Ingus Labanovs F-57 grupā pārvarēja kvalifikāciju šķēpa mešanā.

Rorbaha vālītes mešanā sasniedza rezultātu 17,23 metri, ierindojoties 12.vietā 12 dalībnieču konkurencē. Labāko rezultātu viņa sasniedza trešajā mēģinājumā. Pārējos metienos viņas rezultāti secīgi bija 16,50, 15,71, 16,73, 16,68 un 14,98 metri.

Par uzvarētāju ar jaunu sacensību rekordu 26,66 metri kļuva brazīliete Britu Oliveira, otro vietu ar 26,60 metriem izcīnīja tunisiete Marua Ibrahmi, bet trešo vietu ar rezultātu 24,35 metri ieņēma vēl viena Brazīlijas sportiste Kastilju Boskolu.

Kvalifikācijā pieci sportisti cīnījās par četrām vietām sestdien gaidāmajā finālā. Labanovs ar rezultātu 34,53 metri, kuru sasniedza trešajā mēģinājumā, ieņēma ceturto vietu. Pirmajos divos mēģinājumos viņam bija 33,91 un 33,73 metru tāli metieni.

Plkst.11 Baiba Rorbaha piedalīsies sacensībās vālītes mešanā F32 grupā. Čempionātu tiešraidē translēs “YouTube” kanālā “Paralympic Games“.

Pasaules čempionāts Kobē ir pēdējā iespēja kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm, kas notiks no 28.augusta līdz 8.septembrim. Spēļu ceļazīmi var iegūt, sacensībās izcīnot pirmo vai otro vietu. Gadījumā, ja pirmās trīs vietas ieņems sportisti, kas Parīzei jau ir kvalificējušies, ceļazīmi iegūs ceturtās un piektās vietas ieguvēji.

Latviju Kobes vieglatlētikas stadionā pārstāvēs Baiba Rorbaha, kura startēs lodes grūšanā un vālītes mešanā, Edgars Bergs (lodes grūšana), Emīls Dzilna (lodes grūšana, šķēpa mešana), Jānis Juhņēvičs (lodes grūšana), Ingus Labanovs (šķēpa mešana), Gatis Niedre (diska mešana) un Raivo Maksims (šķēpa mešana, lodes grūšana).

Viņiem līdzi ir devušies treneri Ināra Aperāne, Laila Nagle un Andris Smočs, kā arī asistenti Marina Dambe un Ilze Juhņēviča.

Ņemot vērā, ka Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis jau ir kvalificējušies Parīzes paralimpiskajām spēlēm, viņi šajā pasaules čempionātā nepiedalīsies, gatavojoties Parīzes spēlēm.

Pasaules čempionātā paravieglatlētikā Kobē piedalīsies apmēram 1300 sportistu no 100 valstīm.

Avots: LETA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.