Raksta attēls

Latvieši IWAS pasaules spēles noslēdz ar 7 godalgām

2019.gada 22.februāris \\ Para vieglatlētika

Laikā no 10.02. līdz 17.02. Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) norisinājās IWAS World Games 2019, kurās piedalījās arī 7 sportisti no Latvijas. Kopumā startējot 3 sporta veidos, Latvijas sportisti izcīnīja 7 godalgas – 6 zelta medaļas, kā arī 1 bronzu.

Kopumā uz Sārdžu bija devušies 7 sportisti, pārstāvot 3 sporta veidus – paukošanu, vieglatlētiku un šaušanu. Paukošanas sacensībās startēja Oļegs Garkuls-Gurevics un Dmitrijs Valainis, kā arī viņu treneris Aleksandrs Pļaskins, šaušanā Latviju pārstāvēja Margita Kanpoka un Genādijs Sičevs, bet vieglatlētikas arēnā izgāja Aigars Apinis, Dmitrijs Silovs un Edgars Bergs.

Kā pirmie uz starta izgāja šāvēji Margita Kanopka un Genādijs Sičevs. Margita ar sašautiem 545 punktiem pistoles klasē izcīnīja 1.vietu, tāpat arī Genādijs, savā klasē ar pistoli sašaujot 543 punktus. Abiem censoņiem šī bija vērtīga starptautisku sacensību pieredze.

Otrie uz starta devās para-paukotāji Oļegs Garkuls-Gurevičs, kā arī Dmitrijs Valainis. Abi sportisti startēja Epee klases B kategorijas sacensībās. O. Garkuls-Gurevičs ierindojās 19.vietā, savukārt D. Valainis – 28.vietā. Kopā šajās sacensībās piedalījās 36 sportisti no 19 valstīm. Ņemot vērā, ka Oļegs paralēli startē divās paukošanas disciplīnās, arī sacensību 2.dienā viņam bija jāiziet uz starta, paukojot Sabre klases B kategorijas sacensībās. Šajās sacensībās sportists ierindojās 24.vietā 25 sportistu konkurencē.

Kā pēdējie startēja Latvijas vieglatlēti Aigars Apinis (F52, lodes grūšana, diska mešana), Dmitrijs Silovs (F38, lodes grūšana, šķēpa mešana) un Edgars Bergs (F35, lodes grūšana). Aigara disks lidoja 21.22 m tālu, savukārt lode – 9.73 m tālu, nodrošinot divas 1.vietas. Aigaram šīs bija 4 IWAS World games, un šo gadu laikā kopumā iegūtas 8 godalgas. Dmitrija šķēps lidoja mazliet pāri 44 m atzīmei, nodrošinot sev 1.vietu, un lodes grūšanā arī veiksmīgi – 11.93m tāls grūdiens un izcīnīta zelta godalga. Edgars Bergs, startējot lodes grūšanā, par spīti problēmām ar muguru, 3.vieta, ar rezult;atu 12.24 m.

Šīs sacensības bija pirmais solis ceļā uz Tokijas Paralimpiskajām spēlēm, nodrošinot sportistiem ne tikai starptautisku sacensību pieredzi, bet arī iespēju trenēties un pārbaudīt sevi augsta līmeņa sportistu konkurencē no visas pasaules. Latvijas Paralimpiskā komiteja saka lielu paldies paukotāju trenerim Aleksandram Pļaskinam, ģenerālsekretārei un šāvēju atbalsta personai Lienei Apinei, kā arī Guntai Ozoliņai, Aldim Šūpulniekam un Maijai Ukstiņai par vieglatlētu rūpīgu trenēšanu! Par sportistu veselību un labsajūtu nedēļas garumā rūpējās Latvijas Sporta ārstu biedrības vadītāja, “Sporta Laboratorija” vadītāja, sporta ārste Sandra Rozenštoka.

Pasākums

IWAS Pasaules spēles
2019.gada 9.februāris līdz 2019.gada 16.februāris

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.