Raksta attēls

Latvijā sākta para ledus hokeja attīstība

2018.gada 22.oktobris \\ Para ledus hokejs

Solīti pa solītim Latvijā attīstām arī Ziemas Paralimpisko spēļu programmā iekļautus sporta veidus. Viens no tiem – para ledus hokejs, kas savu attīstību Latvijā uzsāks līdz ar Agitos Foundation piešķirto grantu jaunu sporta veidu attīstībai.

Nupat savu akceptu guvis vasaras mēnešos rakstītais Agitos Foundation projekts, kas paredz Latvijā attīstīt vienu no aizraujošākajiem Ziemas sporta veidiem – Para ledus hokeju. Projekta laikā ieplānots ne tikai iegādāties pirmo šī sporta veida inventāru, bet arī gūt reālas iemaņas pašā sporta veidā gan spēlētājiem, gan treneriem. Plānots, ka sporta veids tiks attīstīts arī sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju.

Šobrīd divi Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāvji – izpilddirektors Kaspars Iesaliņš un Latvijas Sporta brīvprātīgo līgas dibinātājs Mareks Matisons – atrodas Armēnijās, kur uzsūc aktuālo informāciju par para hokeju, apgūstot pamatprasmes, informāciju par ekipējumu un noteikumus.

Latvija šāda mēroga projektu konkursā naudas grantu ieguvusi pirmo reizi, un, kļuvusi par vienu no 17 organizācijām, kas ieguvusi zaļo gaismu projekta attīstībai. Agitos Foundation piedāvāja iespēju pieteikties naudas grantiem EUR 40 000 apmērā vasaras un ziemas sporta veidu attīstībai, kuri varētu sekmēt Paralimpiskās kustības izplatīšanos visā pasaulē.

Latvija, Butāna, Kamerūna, Kanāda, Grenada, Luksemburga, Togo un Zviedrija Agitos Foundation atbalstu saņem pirmo reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.