Raksta attēls

Latvijai pirmā medaļa paralimpiskajās spēlēs: Diāna Dadzīte izcīna sudrabu diska mešanā

2021.gada 27.augusts \\ Para vieglatlētika

Šodien Tokijas paralimpiskajās spēlēs Latvija izcīnījusi pirmo medaļu! Vieglatlēte Diāna Dadzīte izcīnījusi sudraba medaļu jeb 2. vietu diska mešanā. Viņa aizmetusi disku 25,02 metrus, pārspējot savu karjeras labāko rezultātu.

“Esmu izpildījusi vairāk nekā no sevis gaidīju. Latvijas var! Diska mešanā necerēju vairāk par 3. vietu, jo zināju, ka konkurence ir sīva. Pirmais astotnieks ir ļoti tuvu viens otram. Es vienu brīdi sanervozējos, bet pateicu sev pāris vārdus, un pēc tā ceturtais metiens jau bija labāks, un pēdējie divi bija vienkārši lieliski, un pēdējais – tur vispār nav ko teikt. Aizmest 25 metriem pāri es sapņoju jau kopš 2017. gada. Ir izdarīts liels darbs, un es esmu gandarīta, jo to paveicu viena un bez trenera,” pēc starta teica Diāna Dadzīte.

Pirmo vietu diska mešanā izcīnīja Ķīnas sportiste Feisja Duna (Feixia Dong), aizmetot disku 26,64 metrus. Bet trešo vietu – sportiste Rosa Marija Gerrero Kasaresa (Rosa Maria Guerrero Cazares) no Meksikas, aizmetot disku 24,11 metrus.

Kā ziņots, šodien Tokijā startēja arī Latvijas peldētājs Jurijs Semojonvs, kurš S8 klasē 100m peldējumā uz muguras izcīnīja vietu finālā. Viņš savā priekšpeldējumā uzrādīja 3. labāko rezultātu, un kopvērtējumā sasniedza 7. labāko rezultātu.

Šodien Tokijā mūsu paralimpiešiem ir pirmās sacensības. Tajās startē Ieva Melle – loka šaušana (kvalifikācijas raunds), Jurijs Semjonovs – peldēšana, Diāna Dadzīte – diska mešana, Rihards Snikus – paraiejāde un Baiba Rorbaha – vālītes mešana.

Sacensībām un informācijai par sportistu rezultātiem aicinām sekot līdzi arī LTV7, REplay.lv, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas Facebook un Instagram kontos.

Plašāka informācija par sacensību laikiem: https://www.lpkomiteja.lv/tokyo-2020/

Pasākums

Paralimpiskās spēles Tokyo 2020
2021.gada 24.augusts līdz 2021.gada 5.septembris

Sportisti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.