Raksta attēls

Latvijai uzticēts rīkot Eiropas Paralimpiskās komitejas ārkārtas ģenerālo asambleju

2023.gada 26.oktobris \\

Reaģējot uz Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un citu nacionālo paralimpisko komiteju iebildumiem pret Starptautiskās Paralimpiskās komitejas pieņemto lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes Paralimpiskajās spēlēs 2024.gadā, Eiropas Paralimpiskā komiteja informējusi tās biedrus par plānu organizēt ārkārtas ģenerālo asambleju februāra beigās vai marta sākumā, aicinot Latviju un LPK kļūt par šis ģenerālās asamblejas organizatoriem. 

Pēc Starptautiskās Paralimpiskās komitejas lēmuma pielaist Krievijas un Baltkrievijas sportistus Parīzes Paralimpiskajām spēlēm kā neitrālos sportistus, vairākas Eiropas valstis, tostarp – Latvija, vērsās pie Eiropas Paralimpiskās komitejas ar aicinājumu rīkot ārkārtas ģenerālo asambleju, lai vienotos par tālāko Eiropas valstu rīcību un nostāju šajā jautājumā. Eiropas Paralimpiskās komitejas prezidents Raimons Blondels (Raymon Blondel) norādīja, ka Latvija ir bijusi pirmā valsts, kas uzreiz pēc Starptautiskās Paralimpiskās komitejas lēmuma parādīja skaidru nostāju jautājumā par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes Paralimpiskajās spēlēs, tādēļ ārkārtas ģenerālās asamblejas organizēšana uzticēta Latvijai.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte:

Lai gan varētu šķist, ka Latvija ir neliela valsts, Pasaules paralimpiskā sporta arēnā Latviju varētu ierindot starp lielvalstīm – ne tikai runājot par augstajiem panākumiem, ko mūsu parasportisti gūst, bet arī jautājumos par atbalstu Ukrainai. Tieši pateicoties Latvijas Paralimpiskās komitejas iniciatīvai, kurai pēc mūsu aicinājuma pievienojās vēl 13 Eiropas valstis, Eiropas Paralimpiskā komiteja lēma par ārkārtas ģenerālās asamblejas organizēšanu. Mēs piedāvājām Latviju kā potenciālo kandidātvalsti šīs asamblejas rīkošanai, un mūsu piedāvājums saņēmis atbalstu ne tikai no pašas Eiropas jumta organizācijas, bet arī no citiem Eiropas kolēģiem.

LPK prezidente arī informē, ka šobrīd esošajā organizācijas budžetā finansējuma organizēt šo ārkārtas ģenerālo asambleju nav, taču jau septembrī sāktas sarunas ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem par potenciālo finansējuma piešķiršanu, kas būtu paredzēts tieši šī pasākuma organizēšanai. Šādas ārkārtas ģenerālās asamblejas norisināšanās Latvijā būtu arī vērtīgs signāls sporta sabiedrībai.

Atgādinām, ka Latvijas Paralimpiskā komiteja un Latvijas Ratiņkērlinga izlase bija pirmās, kas 2022.gada Pekinā notiekošajās Ziemas Paralimpiskajās spēlēs paziņoja, ka neaizvadīs spēles pret Krievijas izlases sportistiem. Īsi pēc Latvijas paziņojuma, lēmuma pievienojās citas Pasaules valstis, taču nepilnas 24h pirms Pekinas Paralimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas, Starptautiskā Paralimpiskā komiteja lēma par aizliegumu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt Ziemas Paralimpiskajās spēlēs. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.