Raksta attēls

Latvijas izlase sēdvolejbolā kļūst par Sudraba Nāciju līgas 2023 uzvarētājiem!

2023.gada 24.maijs \\ Sēdvolejbols

Aizvadītajā nedēļas nogalē no, 19.-21.maijam, Latvijas komanda devās uz Notingemu Lielbritānijā, kur par čempionu titulu cīnījās ar piecām citām Eiropas izlasēm: Itālijas, Ungārijas, Polijas, Slovēnijas un Lielbritānijas.

Atbilstoši turnīra formātam, komandas izspēlēja “apli”, kur visas komandas spēlēja viena ar otru. Pirmo un otro vietu ieguvušās komandas tikās finālā, bet trešo un ceturto vietu, ieguvušās komandas, spēlēja par bronzas medaļām.

Visa turnīra laikā par līderiem kļuva Polijas un Latvijas izlases, kuras uzvarot visas komandas nodrošināja vietu finālā. Pēdējā savstarpējā spēle grupā starp Latvijas un Polijas komandu neko neizšķīra. Treneris izvēlējās pareizu taktisko gājienu – komandai nevajadzēja obligāti izcīnīt uzvaru, bet nedaudz veica eksperimentus, meklējot pretinieku vājās vietas, tāpat ļāva diviem pamatsastāva spēlētājiem atpūsties. Šajā spēlē Latvija ar 0 – 3 zaudēja Polijai, tādējādi dodot maldīgas cerības uz tādu pašu uzvaru arī finālā.

Finālspēlē Latvijas komanda jau spēlēja ar pamatsastāvu, un smagā cīņā ar rezultātu 3 – 2 uzvarēja Polijas izlasi, un pirmo reizi vēsturē kļuva par 2023. gada Sudraba Nāciju līgas uzvarētājiem!

Par turnīra labāko spēlētāju tika atzīts Aleksejs Berķis
Paldies par atbalstu: “Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments”, “Latvijas Paralimpiskajai komitejai”.

Latvijas izlases sastāvs:
Uldis Ektermanis
Andrejs Filipavičus
Dmitrijs Pavlovs
Aleksejs Berķis
Aleksandrs Vivčariks
Boriss Jeparovs
Vjačeslavs Grimailovs
Aleksandrs Martinovs

Treneris – Vjačeslavs Grimailovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.