Raksta attēls

Latvijas jauniešu pieredzes bagātināšana Trakai starptautiskajā golbolā turnīrā

2019.gada 8.marts \\ Golbols

Latvijas jauniešu golbola komanda, četru spēlētāju sastāvā (Deniss Ovsjaņņikovs, Vladislavs Kurakins, Dinārs Leišavnieks un Kristofers Avotiņš) piedalījās starptautiskā golbola turnīrā, kas no 28. februāra līdz 3. martam norisinājās Trakai Lietuvas Olimpiskajā centrā. Turnīrs bija pulcējis kopumā 13 komandas no 9 valstīm: 4 sieviešu komandas, 4 vīriešu komandas un 5 jauniešu komandas.

Mūsu jauniešiem bija jāmērojas ar spēkiem ar četru valstu komandām: Lietuva, Lielbritānija, Dienvidkoreja un Zviedrija. Jau pirmās dienas vakarā Latvijas jaunieši sacentās ar Lietuvas jauniešu komandu un spēlē cieta savu pirmo zaudējumu ar rezultātu 2 – 12. Spēles gaita liecināja par lielu sacensību pieredzes trūkumu, kas izpaudās ar daudzām kļūdām, kā aizsardzībā, tā arī uzbrukumā.

Otrajā dienā mūsu nākamie pretinieki bija Lielbritānijas jaunieši, kuri latviešiem neatstāja nekādas izredzes un jau pirmajā puslaikā nācās atzīt pretinieku pārspēku, zaudējot spēli ar rezultātu: 1 – 11.

Trešajā dienā Latvijas komandai bija divas spēles ar turnīra nopietnākajiem pretiniekiem. Pirmie no tiem bija sīkstā Dienvidkorejas izlase, kuriem mūsu komanda spēja iemest tikai vienus vārtus un beigās zaudējums ar 1 – 11. Spēlē ar Zviedrijas jauniešu komandu nācās veikt lielas izmaiņas, kas lieliski sevi attaisnoja un Latvijas jaunieši spēja aizvadīt pilnu spēles laiku, piekāpjoties spēcīgajai Zviedrijas komandai ar rezultātu: 12 – 19. Šī spēle lika saprast to, ka spējam cīnīties arī ar pasaules stiprākajiem golbolistiem.

Zaudējot visas savas grupas spēles mūsu komanda nespēja iekļūt pusfinālos lai cīnītos par medaļām un palika piektajā vietā. Turnīrs ir būtiski vairojis komandas spēļu pieredzi. Ir iegūta spēļu prakse ar augsta līmeņa komandām, sapratne par komunikāciju spēles laikā un vērtīgi taktiskie risinājumi, kuri noteikti būs noderīgi nākotnē.

Paldies spēlētājiem un trenerim – Kasparam Biezajam, par cīņassparu un izturību. Jo tikai pārvarot grūtības un neveiksmes mēs varam kļūt stiprāki un nākotnē pretendēt uz savu vietu starp augstas klases golbola izlasēm.

Pasākums

Men, Women and Youth International Goalball Tournament
2019.gada 28.februāris līdz 2019.gada 3.marts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.