Raksta attēls

Latvijas para kalnu slēpotājs Mārtiņš Oliņš dosies uz nometni Austrijā

2023.gada 6.decembris \\ Para kalnu slēpošana

Latvijas para kalnu (Para Alpine skiing) slēpotājs Mārtiņš Oliņš un šī sporta kustības attīstības trenere Kristīne Cera dosies uz pirmo Starptautiskās Slēpošanas un snovborda federācijas (FIS) rīkoto para sportistu kalnu slēpošanas nometni Austrijā.

Šī gada novembrī Latvija no Starptautiskās slēpošanas un snovborda federācijas saņēma ielūgumu piedalīties para-kalnu slēpošanas nometnē sportistiem un viņu trenerim, kas norisināsies no 9.-14.decembrim Austrijā, kalnu kūrorta pilsētā Kaunertal.

Dalību nometnē pilnībā apmaksā FIS, savukārt ceļa izdevumi jāsedz pašiem, kas sākotnēji likās neiespējami, jo arī ceļa izdevumi un nokļūšana ir samērā dārga ar pārlidojumiem un visu inventāru. Bet pateicoties Latvijas Paralimpiskajai komitejai un īpaši Daigai Dadzītei, Mārtiņš Oliņš un Kristīne Cera varēs doties uz nometni, jo ceļa izdevumiem tika piešķirts finansējums no Latvijas paralimpiskās komitejas budžeta.

Mārtiņam bija jāiziet medicīniskā komisija Latvijā, lai varētu piereģistrēties kā paralimpiskais sportists kalnu slēpošanas disciplīnās. To operatīvi varēja paveikt Sporta Laboratorijā pie sporta klasifikācijas ārstes Sandras Rozenštokas. Kā arī no pagājušā gada ziemas slēpošanas sporta veidus no starptautiskās paralimpiskās komitejas ir pārņēmusi Startautiskā slēpošanas un snovborda federācija. Līdz ar ko virkni darbību un sadarbību paveica arī Latvijas slēpošanas federācija. 

Nometnē tiks apgūtas sporta disciplīnas un trases, kā arī iegūta informācija un kontakti par tālākām darbībām, lai varētu attīstīt šo sporta veidu Latvijā un kas zina, varbūt Mārtiņam vai kādam citam sportistam no Latvijas būs iespēja uzsākt dalību starptautiskajās kalnu slēpošanas sacensībās un nest Latvijas paralimpiskā ziemas sporta veidu arī Pasaulē.

Šāda līdzīga nometne tieši treneriem jau notika šā gada aprīlī Francijā, kur Kristīne Cera apguva para sporta treneres iemaņas. Mārtiņš ar para-kalnu slēpošanu jau nodarbojas kopš 2019.gada marta, kur pašus pamatus kalnu slēpošanā ieguva Norvēģijas kalnos CampSpinal ietvaros.

Savukārt kalnu slēpošanas paši pirmsākumi meklējami Žagarkalnā, pateicoties Dāvim Sinimaitim ar ziedotājiem, kuri ieveda Latvijā kalnu slēpes un iespēju cilvēkiem ar funkcionēšanas traucējumiem apgūt pamatus kalnu slēpošanā vai vienkārši izbaudīt kalnu slēpošanu ar asistenta palīdzību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.