Raksta attēls

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludina metu konkursu Paralimpiskā sporta centra izbūves arhitektoniskajai vīzijai

2019.gada 22.augusts \\

Latvijas Paralimpiskā komiteja izsludina starptautisku, atklātu metu konkursu “Latvijas Paralimpiskā Sporta Centra izbūves arhitektoniskā vīzija”, aicinot metu konkursa dalībniekus sagatavot un iesniegt savas arhitektoniskās vīzijas Eiropas mērogā vēl nebijušam sporta kompleksam.

“Šis metu konkurss ir nozīmīgs pamatakmens Latvijas paralimpiskā sporta attīstībai. Esam priecīgi spert šo soli, aicinot profesionāļus no visas pasaules iesaistīties Eiropā vēl nebijuša sporta kompleksa būvniecībā. Mūsu uzdevums – izveidot pilnībā pielāgotu paralimpiskā sporta bāzi, kurā ikvienam cilvēkam ar invaliditāti būtu iespēja sportot. Ticam un ceram, ka idejas būs praktiskas, interesantas, bet galvenais – energoefektīvas un atbilstošas mūsdienu arhitektūras standartiem,” par paralimpiskā sporta centra iecerēm informē Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

Latvijas Paralimpiskais sporta centrs tiks veidots Rīgā, Bišumuižas apkaimē un pēc visu kārtu pabeigšanas aptvers gandrīz 10 ha lielu platību. Latvijas Paralimpiskā sporta centra projekts ir Eiropā līdz šim vēl nebijuša apjoma un funkcionalitātes ziņā unikāls projekts.

Īstenojot projektu, plānots attīstīt mūsdienīgu multifunkcionālu sporta centru cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti, kuriem tiks dota iespēja un prioritāte izvēlēties savai ikdienai piemērotu treniņu laiku un grafiku, kā arī sporta centrs tiks pielāgots vairākām sporta nozarēm ar atbilstošu infrastruktūru, tādējādi veicinot arī Bišumuižas sociālekonomiskās vides uzlabošanos. Latvijas Paralimpiskā komiteja vērienīgā projekta īstenošanu līdz šim veikusi ar Latvijas valsts finansiālo atbalstu.

Iesniegtos metu piedāvājumus vērtēs metu konkursu žūrijas komisija Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes vadītāja, arhitekta Jura Dambja vadībā. Pārējie žūrijas komisijas locekļi: arhitekts Aleksandrs Kiršteins, Dr.arch.h.c. Jānis Dripe, arhitekts Gvido Princis, arhitekts Ervīns Krauklis, arhitekts Viesturs Briedis, arhitekts Juris Monvīds Skalbergs, būvkonstruktors Aldis Grasmanis, paralimpiskais sportists Aigars Apinis, kā arī būvuzņēmējs Mareks Mamajs.

Metu konkursa kopējais balvu fonds ir 30 000 EUR. Arhitektoniskā vīzijas autori, kuru darbs tiks atzīts par konkursa uzvarētāju, saņems 15 000 EUR, 2. vietas ieguvēji saņems 8 000 EUR, bet 3. vieta – 4 000 EUR. Tāpat tiek plānotas arī 3 veicināšanas balvas – katra 1000 EUR apmērā. Pēc konkursa uzvarētāju paziņošanas uzvarētāji tiks uzaicināti uz sarunu procedūru par “Latvijas Paralimpiskā sporta centra” būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību.

Piedāvājumus aicinām iesniegt līdz 2019. gada 14. novembra plkst. 17:00. Lai gūtu nepieciešamo informāciju, aicinām iepazīties ar nolikumu šeit: https://www.lpkomiteja.lv/iepirkumi-un-konkursi/latvijas-paralimpiska-sporta-centra-izbuves-arhitektoniska-vizija/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.